i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

OFN i Yundi przed chińską trasą koncertową

Program koncertów wypełnią oba koncerty fortepianowe Chopina
Szczegóły

Przesłuchania do OFN

WALTORNIA – na wysoką waltornię
(3,1, asystent)

zgłoszenia do 22 września

Szczegóły

Penderecki conducts Penderecki vol. 2

Premiera albumu z muzyką Krzysztofa Pendereckiego w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej
Szczegóły

Program sezonu 2017/2018

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem koncertów w FN w nadchodzącym sezonie!
Szczegóły

Statuetka Grammy dla Chóru FN

Najbardziej prestiżowa nagroda fonograficzna jest już w Filharmonii.
Szczegóły
przejdź do listy

3 marca 2017 to data premiery najnowszej płyty Filharmonii Narodowej z serii "Warsaw Philharmonic". Monograficzna płyta zawiera dzieła wokalno-instrumentalne Karola Szymanowskiego, powstałe w latach 1914-1933: Litanię do Marii Panny op. 59 na sopran solo, chór żeński i orkiestrę do słów Jerzego Lieberta, Stabat Mater op. 53 na głosy solowe, chór mieszany i orkiestrę oraz III Symfonię Pieśń o nocy op. 27 na tenor solo, chór mieszany i orkiestrę do słów Mevlada Djelaleddina Rumiego, w przekładzie Tadeusza Micińskiego.

Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka wraz z Chórem przygotowanym przez Henryka Wojnarowskiego towarzyszy najwybitniejszym polskim śpiewakom: Aleksandrze Kurzak (która, jak powiedział Jacek Kaspszyk w wywiadzie dla Polskiego Radia „nagrywa na tej płycie po raz pierwszy Karola Szymanowskiego i mogę zapewnić, że nigdy nie słyszałem lepiej zaśpiewanych Litanii do Marii Panny”), Agnieszce Rehlis i Arturowi Rucińskiemu. W III Symfonii interpretacji trudnej partii tenorowej podjął się znakomity rosyjski tenor – Dmitry Korchak. To ostanie dzieło jest nagraniem live z koncertu w Filharmonii Narodowej w listopadzie 2015 roku, pozostałe utwory rejestrowane były na przełomie 2015 i 2016 roku. Reżyserami nagrania byli Andrzej Sasin i Aleksandra Nagórko (CD Accord).

Wydawcą płyty jest firma Warner Classics.

Zachęcamy do wysłuchania krótkiego wywiadu o nagraniu, przeprowadzonego z Jackiem Kaspszykiem dla Polskiego Radia przez Beatę Stylińską:

http://www.polskieradio.pl/8/410/Artykul/1714686,Kaspszyk-utwory-Szymanowskiego-to-przepis-na-sukces

UWAGA!!!

3 marca, w dniu premiery najnowszej płyty z cyklu Warsaw Philharmonic w sklepie FN płyta w promocyjnej cenie 30 złotych!!!*

*przy zakupie wymagane jest okazanie ulotki uprawniającej do zniżki, która będzie dołączona do programów koncertowych.

Sklep FN znajduje się po prawej stronie Sali Lustrzanej. Mogą w nim Państwo nabyć wydawnictwa płytowe i książkowe, a także gadżety Filharmonii Narodowej - sklepik otwarty jest przed koncertami oraz podczas przerw.

Serdecznie zapraszamy!

 

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign