i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

3 marca 2017 to data premiery najnowszej płyty Filharmonii Narodowej z serii "Warsaw Philharmonic". Monograficzna płyta zawiera dzieła wokalno-instrumentalne Karola Szymanowskiego, powstałe w latach 1914-1933: Litanię do Marii Panny op. 59 na sopran solo, chór żeński i orkiestrę do słów Jerzego Lieberta, Stabat Mater op. 53 na głosy solowe, chór mieszany i orkiestrę oraz III Symfonię Pieśń o nocy op. 27 na tenor solo, chór mieszany i orkiestrę do słów Mevlada Djelaleddina Rumiego, w przekładzie Tadeusza Micińskiego.

Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka wraz z Chórem przygotowanym przez Henryka Wojnarowskiego towarzyszy najwybitniejszym polskim śpiewakom: Aleksandrze Kurzak (która, jak powiedział Jacek Kaspszyk w wywiadzie dla Polskiego Radia „nagrywa na tej płycie po raz pierwszy Karola Szymanowskiego i mogę zapewnić, że nigdy nie słyszałem lepiej zaśpiewanych Litanii do Marii Panny”), Agnieszce Rehlis i Arturowi Rucińskiemu. W III Symfonii interpretacji trudnej partii tenorowej podjął się znakomity rosyjski tenor – Dmitry Korchak. To ostanie dzieło jest nagraniem live z koncertu w Filharmonii Narodowej w listopadzie 2015 roku, pozostałe utwory rejestrowane były na przełomie 2015 i 2016 roku. Reżyserami nagrania byli Andrzej Sasin i Aleksandra Nagórko (CD Accord).

Wydawcą płyty jest firma Warner Classics.

Zachęcamy do wysłuchania krótkiego wywiadu o nagraniu, przeprowadzonego z Jackiem Kaspszykiem dla Polskiego Radia przez Beatę Stylińską:

http://www.polskieradio.pl/8/410/Artykul/1714686,Kaspszyk-utwory-Szymanowskiego-to-przepis-na-sukces

UWAGA!!!

3 marca, w dniu premiery najnowszej płyty z cyklu Warsaw Philharmonic w sklepie FN płyta w promocyjnej cenie 30 złotych!!!*

*przy zakupie wymagane jest okazanie ulotki uprawniającej do zniżki, która będzie dołączona do programów koncertowych.

Sklep FN znajduje się po prawej stronie Sali Lustrzanej. Mogą w nim Państwo nabyć wydawnictwa płytowe i książkowe, a także gadżety Filharmonii Narodowej - sklepik otwarty jest przed koncertami oraz podczas przerw.

Serdecznie zapraszamy!

 

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign