i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Muzyka dawna

"Naïs" Rameau
Il Giardino d'Amore

wt. 8 maja, godz. 19:00

Więcej...

Przesłuchania do OFN


Więcej...

Szymanowski - Warsaw Philharmonic

Nagroda "Fryderyk" 2018

OFN / ChFN / Kaspszyk / Kurzak / Korchak /
Rehlis / Ruciński / Wojnarowski

Więcej...

Po prostu... Filharmonia!

Projekt 6: Dziwne kombinacje II

koncerty 16 i 17 maja

Więcej...
przejdź do listy

3 marca 2017 to data premiery najnowszej płyty Filharmonii Narodowej z serii "Warsaw Philharmonic". Monograficzna płyta zawiera dzieła wokalno-instrumentalne Karola Szymanowskiego, powstałe w latach 1914-1933: Litanię do Marii Panny op. 59 na sopran solo, chór żeński i orkiestrę do słów Jerzego Lieberta, Stabat Mater op. 53 na głosy solowe, chór mieszany i orkiestrę oraz III Symfonię Pieśń o nocy op. 27 na tenor solo, chór mieszany i orkiestrę do słów Mevlada Djelaleddina Rumiego, w przekładzie Tadeusza Micińskiego.

Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka wraz z Chórem przygotowanym przez Henryka Wojnarowskiego towarzyszy najwybitniejszym polskim śpiewakom: Aleksandrze Kurzak (która, jak powiedział Jacek Kaspszyk w wywiadzie dla Polskiego Radia „nagrywa na tej płycie po raz pierwszy Karola Szymanowskiego i mogę zapewnić, że nigdy nie słyszałem lepiej zaśpiewanych Litanii do Marii Panny”), Agnieszce Rehlis i Arturowi Rucińskiemu. W III Symfonii interpretacji trudnej partii tenorowej podjął się znakomity rosyjski tenor – Dmitry Korchak. To ostanie dzieło jest nagraniem live z koncertu w Filharmonii Narodowej w listopadzie 2015 roku, pozostałe utwory rejestrowane były na przełomie 2015 i 2016 roku. Reżyserami nagrania byli Andrzej Sasin i Aleksandra Nagórko (CD Accord).

Wydawcą płyty jest firma Warner Classics.

Zachęcamy do wysłuchania krótkiego wywiadu o nagraniu, przeprowadzonego z Jackiem Kaspszykiem dla Polskiego Radia przez Beatę Stylińską:

http://www.polskieradio.pl/8/410/Artykul/1714686,Kaspszyk-utwory-Szymanowskiego-to-przepis-na-sukces

UWAGA!!!

3 marca, w dniu premiery najnowszej płyty z cyklu Warsaw Philharmonic w sklepie FN płyta w promocyjnej cenie 30 złotych!!!*

*przy zakupie wymagane jest okazanie ulotki uprawniającej do zniżki, która będzie dołączona do programów koncertowych.

Sklep FN znajduje się po prawej stronie Sali Lustrzanej. Mogą w nim Państwo nabyć wydawnictwa płytowe i książkowe, a także gadżety Filharmonii Narodowej - sklepik otwarty jest przed koncertami oraz podczas przerw.

Serdecznie zapraszamy!

 

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign