i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Transmisje online w sezonie 2018/2019

Harmonogram transmisji internetowych naszych koncertów
Więcej...
przejdź do listy

Serdecznie zapraszamy na wykład wprowadzający do koncertów symfonicznych 24 i 25 listopada.

Wykład Bartosza Kamińskiego, zatytułowany Lata dwudzieste, lata trzydzieste... czyli uroki podkasanej muzy, odbędzie się w Sali Kameralnej w piątek, 24 liastopada, o godzinie 18:30.

Bartosz Kamiński - publicysta i krytyk, przez lata związany z „Gazetą Wyborczą”, „Dziennikiem” i „Ruchem Muzycznym”, a ostatnio z „Przekrojem”. Współpracuje również z Programem 2 Polskiego Radia.

 

Cykle wykładów wprowadzających do piątkowych koncertów symfonicznych przygotowują wybitni polscy muzykolodzy oraz znanymi i lubianymi dziennikarze i krytycy muzyczni. Przybliżają oni w ciekawy sposób utwory wykonywane danego wieczoru. Swoją opowieść ilustrują przykładami muzycznymi z wybranych przez siebie nagrań płytowych. Dzięki temu uczestnicy spotkań mogą podczas koncertu słuchać dzieł muzycznych z większą wiedzą i świadomością ich przebiegu.

Spotkania są otwarte dla posiadaczy biletów i abonamentów na dany koncert (lub jego sobotnie powtórzenie) oraz dla członków Klubu Przyjaciół Filharmonii.

Nowością tegorocznego cyklu wprowadzeń będzie użycie sprzętu multimedialnego oraz głośników najnowszej generacji. Zapraszamy do przeczytania krótkiej informacji o nowym sprzęcie tutaj.

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign