i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Narodowa dla Niepodległej

Koncerty z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości

6, 7, 9/10 listopada 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej
8 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Serdecznie zapraszamy na wykład wprowadzający do koncertów symfonicznych 8 i 9 grudnia.

Wykład Szymona Paczkowskiego, zatytułowany Poezja i muzyka w pełnej harmonii. "Pieśń o ziemi" Gustava Mahlera, odbędzie się w Sali Kameralnej w piątek, 8 grudnia, o godzinie 18:30.

Szymon Paczkowski - doktor habilitowany muzykologii i wykładowca w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracuje z Programem 2 Polskiego Radia. Jest też członkiem American Bach Society oraz Neue Bach-Gesellschaft e.V. w Lipsku. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się przede wszystkim wokół zagadnień historii i estetyki muzyki baroku, w szczególności twórczości J.S. Bacha. Autor dwóch książek: Nauka o afektach w myśli muzycznej I połowy XVII wieku (1998) i Styl polski w muzyce Johanna Sebastiana Bacha (2011) oraz licznych prac naukowych z zakresu historii muzyki od XVII do XIX wieku, publikowanych w Polsce i za granicą.

 

Cykle wykładów wprowadzających do piątkowych koncertów symfonicznych przygotowują wybitni polscy muzykolodzy oraz znanymi i lubianymi dziennikarze i krytycy muzyczni. Przybliżają oni w ciekawy sposób utwory wykonywane danego wieczoru. Swoją opowieść ilustrują przykładami muzycznymi z wybranych przez siebie nagrań płytowych. Dzięki temu uczestnicy spotkań mogą podczas koncertu słuchać dzieł muzycznych z większą wiedzą i świadomością ich przebiegu.

Spotkania są otwarte dla posiadaczy biletów i abonamentów na dany koncert (lub jego sobotnie powtórzenie) oraz dla członków Klubu Przyjaciół Filharmonii.

Nowością tegorocznego cyklu wprowadzeń będzie użycie sprzętu multimedialnego oraz głośników najnowszej generacji. Zapraszamy do przeczytania krótkiej informacji o nowym sprzęcie tutaj.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign