Legenda
Organizator zewnętrzny
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

OFN i Yundi przed chińską trasą koncertową

Program koncertów wypełnią oba koncerty fortepianowe Chopina

Przesłuchania do OFN

WALTORNIA – na wysoką waltornię
(3,1, asystent)

zgłoszenia do 22 września

Penderecki conducts Penderecki vol. 2

Premiera albumu z muzyką Krzysztofa Pendereckiego w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej

Program sezonu 2017/2018

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem koncertów w FN w nadchodzącym sezonie!

Statuetka Grammy dla Chóru FN

Najbardziej prestiżowa nagroda fonograficzna jest już w Filharmonii.

Serdecznie zapraszamy na wykład wprowadzający do koncertów symfonicznych 17 i 18 marca.

Wykład Stefana Müncha, zatytułowany Przemiany formy symfonicznej, odbędzie się w Sali Kameralnej w piątek,10 marca, o godzinie 18:30.

Stefan Münch - recenzent i prezenter muzyczny, pracownik naukowy UMCS, dziennikarz Radia Lublin i Akademickiego Radia Centrum, występuje na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie. Współpracuje z najważniejszymi festiwalami i instytucjami muzycznymi w Polsce. Autor książek Metamorfozy Don Juana. Studia z historii opery XVIII i XIX wieku (Polihymnia, Lublin 2010), Uśmiech anioła. Pogranicza muzyki, malarstwa i literatury (Wydawnictwo UMCS, Lublin 2012) i Opera i polityka. Historyczne i polityczne konteksty grand opéra w czasach monarchii lipcowej (Wydawnictwo UMCS, Lublin 2015).

Cykle wykładów wprowadzających do piątkowych koncertów symfonicznych przygotowują wybitni polscy muzykolodzy oraz znanymi i lubianymi dziennikarze i krytycy muzyczni. Przybliżają oni w ciekawy sposób utwory wykonywane danego wieczoru. Swoją opowieść ilustrują przykładami muzycznymi z wybranych przez siebie nagrań płytowych. Dzięki temu uczestnicy spotkań mogą podczas koncertu słuchać dzieł muzycznych z większą wiedzą i świadomością ich przebiegu.

Spotkania są otwarte dla posiadaczy biletów i abonamentów na dany koncert (lub jego sobotnie powtórzenie) oraz dla członków Klubu Przyjaciół Filharmonii.

Koncerty
Pokaż minione koncerty