i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Gdy Rafał Blechacz wygrywał konkurs w 2005 r. jego zwycięstwo było jednogłośne i oczywiste. Zdobył I nagrodę, podczas gdy drugiej nie przyznano. Otrzymał też wszystkie nagrody specjalne - Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków, Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie poloneza, Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Krystiana Zimermana za najlepsze wykonanie sonaty, a także nagrodę publiczności. Od tego momentu rozpoczęła się jego wielka, międzynarodowa kariera. Zaraz po Konkursie podpisał wyłączny kontrakt ze słynną wytwórnią Deutsche Grammophon, której owocem są do tej pory wysoko oceniane nagrania. Nagrał dwie płyty z dziełami Chopina: w 2007 r. zarejestrował wszystkie preludia i dwa nokturny, a dwa lata temu  polonezy. Ponadto na jego płytach znalazły się też utwory Debussy’ego i Szymanowskiego oraz Haydna, Mozarta i Beethovena.

Występował z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami świata, grał recitale w ważnych salach koncertowych.  Jednym z najważniejszych jego osiągnieć w ostatnim czasie jest prestiżowa nagroda Gilmore Artist Award 2014 przyznawana koncertującym pianistom co cztery lata.

Program wtorkowego koncertu w Filharmonii Narodowej wypełnią dzieła Ludwiga van Beethovena. Rafał Blechacz wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod batutą Maestro Jacka Kaspszyka wykona jego III Koncert fortepianowy c-moll, a w pierwszej części koncertu zabrzmi słynna V Symfonia c-moll, jedno z najbardziej znanych i podziwianych dzieł w historii muzyki.

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign