i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

Zespoły Filharmonii Narodowej
Kaspszyk / Bendžiūnaitė / Mayer
pt. 31.05, 19:30
sob., 1.06, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

sobota, 1 czerwca, 18:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Tbilisi Symphony Orchestra
Vakhtang Kakhidze, Anna Tchania

niedz., 26.05, godz. 18:00

Więcej...

Mariusz Latek

Mariusz Latek jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). W 2007 ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2010). W 2014 obronił rozprawę doktorską z dyrygentury na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. 
Śpiewał (jako tenor) w Chórze Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, był członkiem chóru Sacri Concentus prowadzonego przez prof. Bogdana Golę, śpiewał w chórze kameralnym Sine Nomine pod dyrekcją Marka Toporowskiego. W sezonie artystycznym 1995/1996 współpracował z Teatrem Muzycznym Roma. Od 1997 jest artystą Chóru Filharmonii Narodowej.
W 2006 założył Chór Kameralny Ab Imo Pectore, wykonujący głównie utwory a cappella różnych epok – od renesansu po muzykę współczesną. W 2011, z okazji 400. rocznicy śmierci Tomása Luisa de Victorii, Mariusz Latek przy współpracy z Instytutem Cervantesa w Warszawie przygotował projekt „Muzyka hiszpańska w liturgii”. Zespół potwierdza swój poziom artystyczny osiągnięciami na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzyki chóralnej. Ostatnie sukcesy chóru to Grand Prix oraz nagroda dla najlepszego dyrygenta festiwalu dla Mariusza Latka na III Ogólnopolskim Festiwalu Wielkanocnej Pieśni Chóralnej w Sopocie (kwiecień 2016), jak również Złoty Dyplom na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi (październik 2016).  
Jako dyrygent współpracuje także z orkiestrami. W październiku 2013 z Bytomską Orkiestrą Gorczyckiego wykonał Missa Sancti Nicolai Josepha Haydna, we wrześniu 2014 z Orkiestrą Sinfonia Viva – Requiem Gabriela Fauré. W maju 2015 wraz z założonym przez siebie zespołem muzyki dawnej Collegium Musicum Varsoviensis zaprezentował dzieła Simona Ferdinanda Lechleitnera, nieznanego austriackiego kompozytora, działającego w Polsce w pierwszej połowie XVIII w. W październiku 2015 dyrygował połączonymi chórami oraz orkiestrą kameralną, prowadząc Requiem Johna Ruttera. W kwietniu 2016 zadyrygował Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej z solowym udziałem wybitnej skrzypaczki Marii Machowskiej. 
Artysta jest pomysłodawcą i dyrektorem odbywającego się w Ożarowie Mazowieckim Festiwalu Polskiej Muzyki Dawnej (prawykonania dzieł m.in. Simona Ferdinanda Lechleitnera oraz Leopolda Pycha).

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign