i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

Zespoły Filharmonii Narodowej
Kaspszyk / Bendžiūnaitė / Mayer
pt. 31.05, 19:30
sob., 1.06, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

sobota, 1 czerwca, 18:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Tbilisi Symphony Orchestra
Vakhtang Kakhidze, Anna Tchania

niedz., 26.05, godz. 18:00

Więcej...

Piotr Domański

Kształcił się w warszawskich szkołach muzycznych. Wykładowcami perkusji w szkołach niższego stopnia byli prof. Małgorzata Zebura i prof. Edward Krzyżaniak, a w Warszawskiej Akademii Muzycznej profesorowie: Edward Iwicki i Henryk Mikołajczyk.

W Filharmonii Narodowej jako kotlista i perkusista pracuje od 1996 roku, a od 2002 roku sprawuje funkcję kierownika grupy perkusji w tej orkiestrze.

Z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej dokonał szeregu nagrań (około 50 płyt) z muzyką m.in. Szymanowskiego, Pendereckiego, R. Straussa, Mahlera, Janáčka, Moniuszki czy Lutosławskiego, a także muzyki filmowej m. in. Do Pianisty Romana Polańskiego i Zemsty Andrzeja Wajdy. Dwie z nich zostały nagrodzone nagrodą Grammy.

Od ponad 20 lat jest stałym współpracownikiem orkiestry Sinfonia Varsovia. Współpracował z wieloma zespołami symfonicznymi w Polsce i zagranicą m.in.: Orkiestra Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie, Sinfonietta Cracovia, Polska Orkiestra Radiowa, Filharmonia Łódzka, Polska Filharmonia Kameralna, Filharmonia Krakowska, Sinfonia Viva, Capella Istropolitana, Litewska Filharmonia Narodowa z Wilna, Orchestra Sinfonica de la Juventud Venezolana Simon Bolivar z Wenezueli czy orkiestra Opery Kameralnej w Warszawie.

Brał udział w przygotowaniach i ponad 350 przedstawieniach musicalu Metro pod dyrekcją Janusza Stokłosy i Zygmunta Kukli. Razem z muzykami z orkiestry Sinfonia Varsovia dokonał wielu nagrań muzyki klasycznej jak i filmowej.

W 2017 roku podczas festiwalu La Folle Journee odbywającego się w Tokio (Japonia), w Jekaterinburgu (Rosja) i w Warszawie, razem z orkiestrą Sinfonia Varsovia i Ural Youth Symphony Orchestra wystąpił w roli solisty w Koncercie-fantazji Philipa Glassa na dwóch kotlistów i orkiestrę.

W 2011 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Zespoły artystyczne
Koncerty
Więcej... Kameralne
Koncert kameralny
Piotr Wróbel - Short Fanfare Piece for Eight Trombones (prawykonanie) Leonard Bernstein - West Side Story Medley (oprac. T. Stolarczyk) [ok. 15'] Dave Brubeck - Dance of Two Quartets (oprac. A. Sienkiewicz) [15'] Przerwa [15'] Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67 (oprac. P. Pietruszewski) [38']
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign