i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Rodek / Pernoo

pt., 22.03, 19:30
sob. 23.03, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

wtorek, 7 maja, 19:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej / Eiji Oue
Zapłatyński / Ohar-Sprawka / Lis / Kośmieja

pt., 29.03, 19:30
sob....

Piotr Hausenplas

Wiolonczelista, adiunkt Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, absolwent tej uczelni w klasach Kazimierza Michalika i Andrzeja Zielińskiego. Jest laureatem II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu w 1987 roku oraz I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Ludwiga van Beethovena w Hradec Králové (Czechy) w 1993 roku.

Piotr Hausenplas prowadzi szeroką działalność koncertową, występując jako solista i kameralista. Jako solista współpracował z wieloma orkiestrami polskimi (m.in. Warszawscy Soliści Concerto Avenna i Camerata Academia) i zagranicznymi (m.in. z Filharmonią w Ostrawie). Chętnie nawiązuje współpracę artystyczną z zespołami kameralnymi (np. Kwartetem Camerata) i wybitnymi polskimi artystami: Barbarą Halską, Edwardem Wolaninem, Tytusem Wojnowiczem, Magdaleną Szczepanowską, Katarzyną Dudą, Piotrem Janowskim. Jest członkiem Varsovia Piano Trio.

Piotr Hausenplas dokonał nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia. Obok działalności koncertowej zajmuje się pracą pedagogiczną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, jak również podczas mistrzowskich kursów letnich (m.in. w Nowym Sączu). Ponadto stale współpracuje z orkiestrą Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, gdzie pełni funkcję solisty, a zarazem koncertmistrza wiolonczel.

 

Zespoły artystyczne
Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign