i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

Zespoły Filharmonii Narodowej
Kaspszyk / Bendžiūnaitė / Mayer
pt. 31.05, 19:30
sob., 1.06, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

sobota, 1 czerwca, 18:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Tbilisi Symphony Orchestra
Vakhtang Kakhidze, Anna Tchania

niedz., 26.05, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Mała Narodowa (sezon 2017/2018)

Projekty pod nazwą Mała Narodowa miały swą premierę w sezonie 2016/2017. Sezon 2017/2018 przyniósł ich kontynuację, niepozbawioną, co warto podkreślić, nowości.
Nasze założenie pozostało takie samo - muzycy Filharmonii Narodowej pracują w jednym zespole z młodymi instrumentalistami o różnym stopniu zaawansowania w edukacji muzycznej i pod kierunkiem Pawła Kapuły, asystenta Dyrektora Artystycznego, przygotowują się do występów podczas niedzielnych Koncertów dla dzieci.
 
Nowym elementem trzeciej odsłony projektu (grudzień 2017 rok) było rozszerzenie aparatu wykonawczego o chór. W świątecznych koncertach zatytułowanych Śpiewaj i graj wzięli więc udział nie tylko członkowie Orkiestry Filharmonii Narodowej, ale także artyści Chóru naszej instytucji, a zaproszeni do współpracy uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie dopełnili składu orkiestry i chóru Mała Narodowa. Powstałe w ten sposób zespoły wykonały m.in. kolędy Witolda Lutosławskiego oraz Old American Songs Aarona Coplanda.
 
Do czwartej edycji projektu, która przypadła w marcu 2018 roku, zaprosiliśmy po raz pierwszy studentów, zwracając się z propozycją współpracy do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Pod tytułem koncertów finałowych Na dwa czy na trzy? krył się repertuar złożony z tańców symfonicznych, wykonano m.in. - chyba po raz pierwszy w Sali Koncertowej FN - Tango z baletu Bolec Dymitra Szostakowicza.
 
 
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign