i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Transmisje online w sezonie 2018/2019

Harmonogram transmisji internetowych naszych koncertów
Więcej...

Koncerty dla dzieci

adresaci: dzieci w wieku 3-12 lat z opiekunami

Naszym najmłodszym słuchaczom proponujemy dwa cykle koncertów: Poranne i Popołudniowe koncerty dla dzieci w Sali Koncertowej oraz Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów w Sali Kameralnej. W obu cyklach stosujemy podział na koncerty dla różnych grup wiekowych: godz. 11.00 - koncerty dla dzieci młodszych (3-6 lat), godz. 14.00 - koncerty dla dzieci starszych (7-12 lat).

Sala Koncertowa:             
11.00 PORANNY KONCERT DLA DZIECI - dzieci młodsze (3-6 lat) Dm1/Dm2
14.00 POPOŁUDNIOWY KONCERT DLA DZIECI - dzieci starsze (7-12 lat) Ds1/Ds2

Sala Kameralna:                
11.00 PORANEK DLA MAŁYCH MELOMANÓW - dzieci młodsze (3-6 lat) Pm1/Pm2
14.00 POPOŁUDNIE DLA MAŁYCH MELOMANÓW - dzieci starsze (7-12 lat) Ps1/Ps2

Każdy z koncertów składa się z dwóch części przedzielonych przerwą i trwa odpowiednio 75 minut (dzieci młodsze) lub 90 minut (dzieci starsze). Również treść i sposób prowadzenia koncertu zmienia się w zależności od wieku słuchaczy. Repertuar jest podobny, przy czym w koncertach dla dzieci starszych pojawiają się dodatkowe utwory.

Jeśli w Państwa rodzinach są dzieci w różnym wieku, niekoniecznie odpowiadającym zaproponowanemu przez nas podziałowi, decyzję o wyborze koncertu pozostawiamy Rodzicom.

W dzisiejszych czasach oferta w dziedzinie edukacji kulturalnej staje się coraz bardziej zróżnicowana, ale dostęp do szeroko pojętej sztuki nie zawsze jest następstwem świadomego wyboru. Chcąc ułatwić najmłodszym poznanie i polubienie tzw. sztuki wysokiej, wzbogacilismy koncerty odbywające się w Sali Koncertowej o elementy współczesnego dziecięcego świata: animowane obrazy, ilustracje graficzne, rytuał powitania oraz prowadzone podczas przerwy zabawy muzyczne. Wymienione „nowości” pragniemy połączyć z istniejącą w Filharmonii Narodowej tradycją rodzinnego słuchania muzyki.

Uprzejmie przypominamy:

  • koncerty dziecięce w Filharmonii Narodowej przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia
  • w salach koncertowych nie jest dozwolone jedzenie i picie
  • podczas koncertów obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania
  • znalezienie miejsca parkingowego w najbliższym sąsiedztwie Filharmonii bywa utrudnione, dlatego jeśli planujecie Państwo dojazd samochodem, warto wyjść z domu z odpowiednim zapasem czasu

 

Szanowni Państwo,
w związku z licznymi uwagami Rodziców dotyczącymi wchodzenia do sal koncertowych osób spóźnionych uprzejmie informujemy, że w trosce o komfort naszych Słuchaczy zostały wprowadzone następujące zasady obejmujące koncerty dziecięce:
Sala Koncertowa
Osoby spóźnione lub wychodzące z Sali w trakcie koncertu mogą wejść do Sali wyłącznie drzwiami od strony Sali Balowej (poziom parteru) i zająć najbliższe wolne miejsca.
Sala Kameralna
Podczas trwania koncertu nie ma możliwości wejścia do Sali Kameralnej.

Koncerty
Pokaż minione koncerty