i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

Zespoły Filharmonii Narodowej
Kaspszyk / Bendžiūnaitė / Mayer
pt. 31.05, 19:30
sob., 1.06, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

sobota, 1 czerwca, 18:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Tbilisi Symphony Orchestra
Vakhtang Kakhidze, Anna Tchania

niedz., 26.05, godz. 18:00

Więcej...

Koncerty dla dzieci

adresaci: dzieci w wieku 3-12 lat z opiekunami

Naszym najmłodszym słuchaczom proponujemy dwa cykle koncertów: Poranne i Popołudniowe koncerty dla dzieci w Sali Koncertowej oraz Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów w Sali Kameralnej. W obu cyklach stosujemy podział na koncerty dla różnych grup wiekowych: godz. 11.00 – koncerty dla dzieci młodszych (3-6 lat), godz. 14.00 – koncerty dla dzieci starszych (7-12 lat).

Sala Koncertowa:             
11.00 PORANNY KONCERT DLA DZIECI – dzieci młodsze (3-6 lat) Dm1/Dm2
14.00 POPOŁUDNIOWY KONCERT DLA DZIECI – dzieci starsze (7-12 lat) Ds1/Ds2

Sala Kameralna:                
11.00 PORANEK DLA MAŁYCH MELOMANÓW – dzieci młodsze (3-6 lat) Pm1/Pm2
14.00 POPOŁUDNIE DLA MAŁYCH MELOMANÓW – dzieci starsze (7-12 lat) Ps1/Ps2
 
Ceny biletów na koncerty dla dzieci:
Sala Koncertowa – 20/25 zł (w zależności od strefy)
Sala Kameralna – 23 zł
 
Każdy z koncertów składa się z dwóch części przedzielonych przerwą i trwa odpowiednio 75 minut (dzieci młodsze) lub 90 minut (dzieci starsze). Również treść i sposób prowadzenia koncertu zmienia się w zależności od wieku słuchaczy. Repertuar jest podobny, przy czym w koncertach dla dzieci starszych pojawiają się dodatkowe utwory.

Jeśli w Państwa rodzinach są dzieci w różnym wieku, niekoniecznie odpowiadającym zaproponowanemu przez nas podziałowi, decyzję o wyborze koncertu pozostawiamy Rodzicom.

W dzisiejszych czasach oferta w dziedzinie edukacji kulturalnej staje się coraz bardziej zróżnicowana, ale dostęp do szeroko pojętej sztuki nie zawsze jest następstwem świadomego wyboru. Chcąc ułatwić najmłodszym poznanie i polubienie muzyki wprowadziliśmy kilka nowości, które pragniemy połączyć z istniejącą w Filharmonii Narodowej tradycją rodzinnego słuchania muzyki:

  • w Sali Koncertowej pojawiły się elementy współczesnego dziecięcego świata – animowane obrazy, ilustracje graficzne; zachęcamy także, by mali słuchacze, przychodząc do Filharmonii, przynieśli ze sobą wskazany rekwizyt, rysunek lub zaznaczyli ubiorem tematykę koncertu. Stosowna informacja została umieszczona na końcu zapowiedzi każdego koncertu w postaci hasła: PRZYNIEŚ NA KONCERT...
  • w przerwach koncertów odbywających się w obu Salach: Koncertowej (parter, lewe foyer) i Kameralnej (estrada lub Sala Malinowa) zapraszamy dzieci i opiekunów do udziału w zabawach muzycznych, podczas których można spotkać się z osobami prowadzącymi, a często także z artystami i wspólnie z nimi, przy pomocy naszych wolontariuszy, odkrywać kolejne tajemnice muzycznego świata.

Uprzejmie przypominamy:

  • koncerty dziecięce w Filharmonii Narodowej przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia,
  • w salach koncertowych nie jest dozwolone jedzenie i picie,
  • podczas koncertów obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania,
  • znalezienie miejsca parkingowego w najbliższym sąsiedztwie Filharmonii bywa utrudnione, dlatego jeśli planujecie Państwo dojazd samochodem, warto wyjść z domu z odpowiednim zapasem czasu.

 

Szanowni Państwo,
w związku z licznymi uwagami Rodziców dotyczącymi wchodzenia do sal koncertowych osób spóźnionych uprzejmie informujemy, że w trosce o komfort naszych Słuchaczy zostały wprowadzone następujące zasady obejmujące koncerty dziecięce:
Sala Koncertowa
Osoby spóźnione lub wychodzące z Sali w trakcie koncertu mogą wejść do Sali wyłącznie drzwiami od strony Sali Balowej (poziom parteru) i zająć najbliższe wolne miejsca.
Sala Kameralna
Podczas trwania koncertu nie ma możliwości wejścia do Sali Kameralnej.
Koncerty