i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Koncerty dla dzieci

adresaci: dzieci w wieku 3-12 lat z opiekunami

Naszym najmłodszym słuchaczom proponujemy dwa cykle koncertów: Poranne i Popołudniowe koncerty dla dzieci w Sali Koncertowej oraz Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów w Sali Kameralnej. W obu cyklach stosujemy podział na koncerty dla różnych grup wiekowych: godz. 11.00 - koncerty dla dzieci młodszych (3-6 lat), godz. 14.00 - koncerty dla dzieci starszych (7-12 lat).

Sala Koncertowa:             
11.00 PORANNY KONCERT DLA DZIECI - dzieci młodsze (3-6 lat) Dm1/Dm2
14.00 POPOŁUDNIOWY KONCERT DLA DZIECI - dzieci starsze (7-12 lat) Ds1/Ds2

Sala Kameralna:                
11.00 PORANEK DLA MAŁYCH MELOMANÓW - dzieci młodsze (3-6 lat) Pm1/Pm2
14.00 POPOŁUDNIE DLA MAŁYCH MELOMANÓW - dzieci starsze (7-12 lat) Ps1/Ps2

Każdy z koncertów składa się z dwóch części przedzielonych przerwą i trwa odpowiednio 75 minut (dzieci młodsze) lub 90 minut (dzieci starsze). Również treść i sposób prowadzenia koncertu zmienia się w zależności od wieku słuchaczy. Repertuar jest podobny, przy czym w koncertach dla dzieci starszych pojawiają się dodatkowe utwory.

Jeśli w Państwa rodzinach są dzieci w różnym wieku, niekoniecznie odpowiadającym zaproponowanemu przez nas podziałowi, decyzję o wyborze koncertu pozostawiamy Rodzicom.

W dzisiejszych czasach oferta w dziedzinie edukacji kulturalnej staje się coraz bardziej zróżnicowana, ale dostęp do szeroko pojętej sztuki nie zawsze jest następstwem świadomego wyboru. Chcąc ułatwić najmłodszym poznanie i polubienie tzw. sztuki wysokiej, wzbogacilismy koncerty odbywające się w Sali Koncertowej o elementy współczesnego dziecięcego świata: animowane obrazy, ilustracje graficzne, rytuał powitania oraz prowadzone podczas przerwy zabawy muzyczne. Wymienione „nowości” pragniemy połączyć z istniejącą w Filharmonii Narodowej tradycją rodzinnego słuchania muzyki.

Uprzejmie przypominamy:

  • koncerty dziecięce w Filharmonii Narodowej przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia
  • w salach koncertowych nie jest dozwolone jedzenie i picie
  • podczas koncertów obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania
  • znalezienie miejsca parkingowego w najbliższym sąsiedztwie Filharmonii bywa utrudnione, dlatego jeśli planujecie Państwo dojazd samochodem, warto wyjść z domu z odpowiednim zapasem czasu

 

Szanowni Państwo,
w związku z licznymi uwagami Rodziców dotyczącymi wchodzenia do sal koncertowych osób spóźnionych uprzejmie informujemy, że w trosce o komfort naszych Słuchaczy zostały wprowadzone następujące zasady obejmujące koncerty dziecięce:
Sala Koncertowa
Osoby spóźnione lub wychodzące z Sali w trakcie koncertu mogą wejść do Sali wyłącznie drzwiami od strony Sali Balowej (poziom parteru) i zająć najbliższe wolne miejsca.
Sala Kameralna
Podczas trwania koncertu nie ma możliwości wejścia do Sali Kameralnej.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign