i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

Zespoły Filharmonii Narodowej
Kaspszyk / Bendžiūnaitė / Mayer
pt. 31.05, 19:30
sob., 1.06, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

sobota, 1 czerwca, 18:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Tbilisi Symphony Orchestra
Vakhtang Kakhidze, Anna Tchania

niedz., 26.05, godz. 18:00

Więcej...

Mała Narodowa

adresaci: uczniowie średnich szkół i uczelni muzycznych, artyści Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej

„Mała Narodowa” to wspólna nazwa dla projektów koncertowych, które polegają na współpracy artystów Orkiestry lub Orkiestry i Chóru złożonych z profesjonalnych muzyków - członków zespołów Filharmonii Narodowej oraz uczniów średnich szkół lub uczelni muzycznych. Połączone siły profesjonalistów i młodzieży przygotowują wspólnie programy koncertów, które następnie zostaną wykonane podczas niedzielnych Koncertów dla dzieci w Sali Koncertowej. Od początku istnienia projektu z muzykami pracuje i występuje na koncertach asystent Dyrektora Artystycznego Filharmonii, Paweł Kapuła. Intensywne próby odbywają się podczas dziesięciu dni poprzedzających każde wydarzenie, a liderzy sekcji – muzycy z Filharmonii – kierują też ćwiczeniem programu w mniejszych grupach.

A jak wygląda podsumowanie dotychczasowych realizacji przedsięwzięcia?

Podczas dwóch sezonów koncertowych w projektach Mała Narodowa wzięły udział trzy warszawskie średnie szkoły muzyczne (popularnie określane jako „Miodowa”, „Krasińskiego” i „Bednarska”) oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

Wszystkimi ośmioma koncertami dyrygował Paweł Kapuła, a koncertmistrzami byli Maria Machowska (listopad 2016, marzec 2017 i marzec 2018) i Krzysztof Bąkowski (grudzień 2017), na co dzień koncertmistrzowie Orkiestry Filharmonii Narodowej.

Oprócz tego w Chórze Mała Narodowa zaśpiewało 12 członków Chóru Filharmonii Narodowej, a w zespołach instrumentalnych zagrało 49 muzyków filharmonicznej Orkiestry. Wszyscy uczestnicy projektów uznali przedsięwzięcie jako ciekawe wyzwanie i doświadczenie wzbogacające ich artystyczną działalność. Słuchacze na widowni śledzili przebieg koncertów z dużym zainteresowaniem i podziwiali płynącą ze sceny energię, która powstała w wyniku połączenia młodzieńczego zapału i doświadczenia.

 

 

  

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign