i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

OFN / Shelley / van Kesteren

piątek, 24.11, 19:30
sobota, 25.11, 18:00

Szczegóły

Po prostu... Filharmonia!

Projekt 2: Gdy mniej znaczy więcej – kameralistyka przełomu XIX i XX wieku

6 i 7 grudnia

Szczegóły

Transmisje online w sezonie 2017/2018

Harmonogram transmisji

Najbliższe koncerty
już 16 i 17 grudnia!

Szczegóły

Sylwestrowa noc w Filharmonii Narodowej

OFN / Kaspszyk / Koutcher
Koncert, bal i poczęstunek

31.12, od godz. 21:30

Szczegóły

Otwarte próby generalne OFN

adresaci: uczniowie trzecich klas gimnazjów, liceów, studenci, osoby dorosłe, seniorzy

W sezonie 2017/2018 Dział Edukacji Filharmonii Narodowej kontynuuje realizację projektu Otwartych prób generalnych Orkiestry Filharmonii Narodowej, podczas których słuchacze mają możliwość uczestniczenia w procesie powstawania koncertu, obserwowania pracy dyrygenta, solistów i orkiestry. Program każdego wydarzenia obejmuje spotkanie wprowadzające, udział w próbie oraz spotkanie z artystami po jej zakończeniu.

Zaplanowaliśmy sześć Otwartych prób generalnych. O ich terminach, programie i zasadach naboru będziemy informować każdorazowo z miesięcznym wyprzedzeniem. 

Uczniowie gimnazjów i liceów mogą wziąć udział w projekcie wyłącznie jako grupy zorganizowane z opiekunem a zgłoszenia przyjmujemy przez cały sezon.
W przypadku studentów i osób dorosłych możliwe są zgłoszenia indywidualne, które przyjmujemy na miesiąc przed wydarzeniem. Wstęp jest bezpłatny.
 
Koordynacja zgłoszeń i współpraca ze szkołami: Michał Niemczyk mniemczyk@filharmonia.pl
Koordynacja projektu: Joanna Rowicka
 
 
 
Nadchodzące Otwarte próby generalne OFN w sezonie 2017/2018:
 
24 listopada 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Alexander SHELLEY dyrygent
Program próby: Kurt Weill – Suita z Opery za trzy grosze, Jacques Ibert – Divertissement
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
 
15 grudnia 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Program próby: Piotr Czajkowski – Dziadek do orzechów op. 71 – II akt
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
 
23 lutego 2018 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Antoni WIT dyrygent
Nikolai LUGANSKY fortepian
Program próby: Siergiej Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
6 kwietnia 2018 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA i CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Ernst THEIS dyrygent
BigBand Deutsche Oper Berlin
Program próby: Eduard Künneke – Suita tanecznaConcerto Grosso w pięciu częściach na jazzband i orkiestrę op. 26
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
 
7 czerwca 2018 roku, godz. 17:00-20:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA i CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Bartosz Michałowski dyrektor Chóru FN
Soliści
Andrzej Seweryn narrator
Program próby: Leonard Bernstein – Kandyd (wykonanie koncertowe) – I akt
Prowadzenie wykładu: Malina Sarnowska
 
 
Dotychczasowe Otwarte próby generalne OFN:
 
13 października 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Nicola BENEDETTI skrzypce
Leonard ELSCHENBROICH wiolonczela
Program próby: Johannes Brahms – Koncert podwójny na skrzypce i wiolonczelę a-moll op. 102
Goście spotkania: Nicola Benedetti, Leonard Elschenbroich
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
 

2 czerwca 2017 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Bartosz MICHAŁOWSKI kierownik chóru
Program próby: Gustav Mahler – Das klagende Lied (wersja II)
Goście spotkania: Jacek Kaspszyk, Bartosz Michałowski
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

12 maja 2017 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Paweł KAPUŁA dyrygent
Sergey KHACHATRYAN skrzypce
Program próby: Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47
Goście spotkania: Paweł Kapuła, Sergey Khachatryan
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

3 marca 2017 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Lorenzo VIOTTI dyrygent
Program próby: Igor Strawiński – Muzyka do baletu Pietruszka
Gość spotkania: Lorenzo Viotti
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

10 lutego 2017 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Ewa STRUSIŃSKA dyrygent
Maria MACHOWSKA skrzypce
Marcin ZDUNIK wiolonczela
Szymon NEHRING fortepian
Program próby: Ludwig van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56 
Goście spotkania z publicznością: Ewa Strusińska, Maria Machowska, Marcin Zdunik, Szymon Nehring
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

13 stycznia 2017 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jerzy SALWAROWSKI dyrygent
Program próby: Mieczysław Karłowicz – Poemat symfoniczny Stanisław i Anna Oświecimowie op. 12
Wojciech Kilar – Poemat symfoniczny Kościelec 1909
Gość spotkania z publicznością: Jerzy Salwarowski
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

25 listopada 2016 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jerzy MAKSYMIUK dyrygent
Boris GILTBURG fortepian
Program próby: Siergiej Prokofiew – III Koncert fortepianowy C-dur op. 26
Gość spotkania z publicznością: Jerzy Maksymiuk
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

Czwartek, 2 czerwca 2016 roku
Wykonawcy aktu III:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Soliści: Michael WEINIUS (Tristan), Christian HÜBNER (Król Marek), Annalena PERSSON (Izolda), Tomasz KONIECZNY (Gorwenal), David  BEUCHER (Melot), Michelle BREEDT (Brangena), Tomasz WARMIJAK (Pasterz), Krzysztof CHALIMONIUK (Sternik)
Program próby: Richard Wagner – Tristan i Izolda (akt III)
Prowadzenie wykładu: Malina Sarnowska

 

Czwartek, 28 kwietnia 2016 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Martin HASSELBÖCK dyrygent
Kazimierz BUKAT przygotowanie chóru
Soliści: Karina GAUVIN (sopran), Magnus STAVELAND (tenor), Johannes WEISSER (baryton)
Program próby: Joseph Haydn – Oratorium Pory roku
Prowadzenie wykładu: Malina Sarnowska

 

Piątek, 12 lutego 2016 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Jesús LÓPEZ COBOS dyrygent
Henryk WOJNAROWSKI dyrektor chóru
Chór „Artos” im. Władysława Skoraczewskiego
Soliści: Aleksandra Kubas-Kruk (sopran), Johannes Chum (tenor), Stephan Genz (baryton)
Program próby: Carl Orff – Carmina burana
Gość spotkania z publicznością: Jesús López Cobos
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

Piątek, 8 stycznia 2016 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Niu NIU fortepian
Program próby:
Richard Strauss – Fantazja symfoniczna z opery Kobieta bez cienia
Sergiej Rachmaninow – Rapsodia na temat Paganiniego op. 43
Goście spotkania z publicznością: Jacek Kaspszyk, Niu Niu
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

Piątek, 27 listopada 2015 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Maciej TARNOWSKI dyrygent
Konstanty Andrzej KULKA skrzypce
Program próby: Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
Goście spotkania z publicznością: Konstanty Andrzej Kulka, Maciej Tarnowski
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

Czwartek, 28 maja 2015
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Henryk WOJNAROWSKI dyrektor chóru
Soliści
Program próby: Hector Berlioz – Potępienie Fausta
Prowadzenie wykładu: Urszula Oleksiak

 

Piątek, 24 kwietnia 2015 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Leszek MOŻDŻER fortepian
Program próby: Maurice Ravel – Koncert fortepianowy D-dur na lewą rękę
Gość spotkania z publicznością: Leszek Możdżer
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

Piątek, 6 marca 2015 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Marek PIJAROWSKI dyrygent
Margarita NEKRASOVA mezzosopran
Henryk WOJNAROWSKI dyrektor chóru
Program próby: Sergiej Prokofiew – kantata Aleksander Newski op. 78
Goście spotkania z publicznością: Marek Pijarowski, Henryk Wojnarowski
Prowadzenie wykładu i spotkania: Urszula Oleksiak (wprowadzenie), Malina Sarnowska (spotkanie z publicznością)

 

Piątek, 13 lutego 2015 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jakub CHRENOWICZ dyrygent
Program próby: Modest Musorgski – Obrazki z wystawy
Gość spotkania z publicznością: Jakub Chrenowicz
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska

 

Piątek, 9 stycznia 2015 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Program próby: Hector Berlioz – Symfonia Fantastyczna op. 14
Goście spotkania z publicznością: Jacek Kaspszyk, Ingolf Wunder
Prowadzenie wykładu i spotkania: Urszula Oleksiak (wprowadzenie), Agata Kwiecińska (spotkanie z publicznością)

 

Piątek, 12 grudnia 2014 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Program próby: Dymitr Szostakowicz – IV Symfonia c-moll op. 43
Goście spotkania z publicznością: Jacek Kaspszyk, Ewa Marczyk
Prowadzenie wykładu i spotkania: Urszula Oleksiak (wprowadzenie), Agata Kwiecińska (spotkanie z publicznością)

 

Czwartek, 20 listopada 2014 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Soliści
Program próby: Ryszard Strauss – Ariadna na Naxos – Prolog
Goście spotkania z publicznością: Jacek Kaspszyk, Agnieszka Rehlis, Robert Gierlach
Prowadzenie wykładu i spotkania: Katarzyna Podlasińska (wprowadzenie), Agata Kwiecińska (spotkanie z publicznością)

 

Czwartek, 27 lutego 2014 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Rafał JANIAK dyrygent
Leonora ARMELLINI fortepian
Program próby: Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21
Goście spotkania z publicznością: Rafał Janiak, Leonora Armellini
Prowadzenie wykładu i spotkania: Urszula Oleksiak (wprowadzenie), Agata Kwiecińska (spotkanie z publicznością)

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign