i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Prior / Jasiurkowski / Sosnowska

pt., 19.10, 19:30
sob., 20.10, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej
7 listopada, godz. 19:00

Więcej...

Po prostu... Filharmonia!

Projekt 1: Zagadkowo niestarzejąca się muzyka dawna

koncerty 2, 3 i 5 listopada

Więcej...

Otwarte próby generalne

adresaci: uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci, osoby dorosłe, seniorzy
 
Zapraszamy do udziału w Otwartych próbach generalnych, podczas których słuchacze mają możliwość uczestniczenia w procesie powstawania koncertu, obserwowania pracy dyrygenta, solistów i orkiestry. Program obejmuje wykład wprowadzający, udział w próbie oraz spotkanie i możliwość rozmowy z artystami po zakończeniu próby.
 
W sezonie 2018/2019 zostało zaplanowanych sześć Otwartych prób generalnych.
 
Zgłoszenia grupowe
Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w projekcie wyłącznie jako grupy zorganizowane z opiekunem.
Zgłoszenia przyjmujemy przez cały sezon.
 
Zgłoszenia indywidualne
W przypadku osób pełnoletnich, możliwe są zgłoszenia indywidualne.
Zgłoszenia przyjmujemy nie wcześniej niż miesiąc przed kolejnym wydarzeniem po ukazaniu się ogłoszenia o naborze w zakładce Edukacja.
Zgłoszenie zawierające imię i nazwisko uczestnika należy przesłać drogą mailową na adres mniemczyk@filharmonia.pl
W jednym zgłoszeniu indywidulanym można zgłosić nie więcej niż 4 Uczestników.
 
Wstęp na Otwarte próby generalne jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc o udziale w próbie decyduje kolejność zgłoszeń. O przyjęciu zgłoszenia uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową.
 
 
Koordynacja zgłoszeń: Michał Niemczyk mniemczyk@filharmonia.pl
Koordynacja projektu: Aleksandra Bućko-Obuchowicz
 
 
Otwarta próba generalna 6 listopada!
 
Zapraszamy do udziału w kolejnej Otwartej próbie generalnej do koncertu symfonicznego, który odbędzie się 6 listopada 2018 roku. W wykonaniu pianisty Eduarda Kunza oraz Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Marzeny Diakun usłyszymy Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego. Na wydarzenie złoży się także wykład wprowadzający oraz spotkanie z artystami.
 
Szczegółowy program zostanie przesłany uczestnikom w tygodniu poprzedzającym wydarzenie.
 
Zgłoszenia uczestnictwa z dopiskiem „Otwarta próba generalna 6 listopada” w tytule, prosimy przesyłać na adres mailowy:
 
Michał Niemczyk: mniemczyk@filharmonia.pl
 
W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących informacji:
zgłoszenie grupowe szkół ponadgimnazjalnych: nazwa szkoły, liczbę uczniów i opiekunów, imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy do opiekuna grupy;
zgłoszenie indywidualne: imię i nazwisko (w przypadku studentów prosimy także o podanie nazwy uczelni).
 
W związku z ograniczoną liczbą miejsc o udziale w próbie decyduje kolejność zgłoszeń. O przyjęciu zgłoszenia uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową.
 
Uprzejmie informujemy, że zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na zbliżające się wydarzenie.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
Wtorek, 6 listopada 2018 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Marzena DIAKUN dyrygent
Eduard KUNZ fortepian
Program próby: Ignacy Jan Paderewski – Koncert fortepianowy a-moll op. 17
Goście spotkania: Marzena DIAKUN, Eduard KUNZ
Prowadzenie wykładu i spotkania: Agata Kwiecińska
 
 
 
 
Nadchodzące Otwarte próby generalne w sezonie 2018/2019:
 
Wtorek, 6 listopada 2018 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Marzena DIAKUN dyrygent
Peter JABLONSKI fortepian
Eduard KUNZ fortepian
Program próby: Ignacy Jan Paderewski – Koncert fortepianowy a-moll op. 17
Goście spotkania: Marzena DIAKUN, Eduard KUNZ
Prowadzenie wykładu i spotkania: Agata Kwiecińska
 
Piątek, 14 grudnia 2018 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
James FEDDECK dyrygent
Kwartet saksofonowy SIGNUM:
Blaž KEMPERLE saksofon sopranowy
Hayrapet ARAKELYAN saksofon altowy
Alan LUŽAR saksofon tenorowy
Guerino BELLAROSA saksofon  barytonowy
Program próby: Bedřich Smetana Wełtawa, Philip Glass Koncert na kwartet saksofonowy i orkiestrę
Goście spotkania: SIGNUM
Prowadzenie wykładu i spotkania: Agata Kwiecińska
 
Piątek, 15 lutego 2019 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Vadim GLUZMAN skrzypce
Program próby: Johannes Brahms – Koncert skrzypcowy D-dur
Gość spotkania: Vadim GLUZMAN
Prowadzenie wykładu i spotkania: Agata Kwiecińska
 
Piątek, 29 marca 2019 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA i CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Eiji OUE dyrygent
Seweryn ZAPŁATYŃSKI flet
Aleksandra OHAR wiolonczela
Piotr LIS obój
Adam KOŚMIEJA fortepian
Program próby: Maurice Ravel – Suita Moja matka gęś, Olivier Messiaen – Concert à quatre
Goście spotkania: Seweryn ZAPŁATYŃSKI, Aleksandra OHAR, Piotr LIS, Adam KOŚMIEJA
Prowadzenie wykładu i spotkania: Agata Kwiecińska
 
Piątek, 17 maja 2019 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA i CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Chór dziecięcy ARTOS im. W. Skoraczewskiego
Bjarte ENGESET dyrygent
Iwona SOBOTKA sopran
Tomasz WARMIJAK tenor
Dariusz MACHEJ bas-baryton
Hans Jacob SAND aktor
Bartosz MICHAŁOWSKI dyrektor Chóru FN
Danuta CHMURSKA kierownik chóru dziecięcego
Program próby: Hugo Alfvén – I Rapsodia szwedzka op. 19 Midsommarvaka,
Carl NielsenFynsk forår (Wiosna na Fionii), humoreska liryczna na głosy solowe, chóry i orkiestrę op. 42
Goście spotkania: Bjarte ENGESET, Bartosz MICHAŁOWSKI
Prowadzenie wykładu i spotkania: Agata Kwiecińska
 
 
Dotychczasowe Otwarte próby generalne:
 
Piątek, 5 października 2018 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Seong-Jin CHO fortepian
Program próby: Siergiej Rachmaninow – II Koncert fortepianowy c-moll op. 18
Prowadzenie wykładu: Agata Kwiecińska
 
7 czerwca 2018 roku, godz. 15:45-19:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA i CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Bartosz Michałowski dyrektor Chóru FN
Soliści
Andrzej Seweryn narrator
Program próby: Leonard Bernstein – Kandyd (wykonanie koncertowe) – I akt
Prowadzenie wykładu: Malina Sarnowska
 
6 kwietnia 2018 roku, godz. 9:30-12:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA i CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Ernst THEIS dyrygent
BigBand Deutsche Oper Berlin
Program próby: Eduard Künneke – Suita taneczna – Concerto Grosso w pięciu częściach na jazzband i orkiestrę op. 26
Goście spotkania: Martin Auer, Sebastian Krol, Rüdiger Ruppert
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
23 lutego 2018 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Antoni WIT dyrygent
Nikolai LUGANSKY fortepian
Program próby: Siergiej Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30
Goście spotkania: Nikolai Lugansky, Antoni Wit
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
15 grudnia 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Program próby: Piotr Czajkowski – Dziadek do orzechów op. 71 – II akt
Goście spotkania: Marzena Hodyr, Jacek Kaspszyk, Piotr Lis
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
24 listopada 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Alexander SHELLEY dyrygent
Program próby: Kurt Weill – Suita z Opery za trzy groszeJacques Ibert – Divertissement
Gość spotkania: Alexander Shelley
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
13 października 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Nicola BENEDETTI skrzypce
Leonard ELSCHENBROICH wiolonczela
Program próby: Johannes Brahms – Koncert podwójny na skrzypce i wiolonczelę a-moll op. 102
Goście spotkania: Nicola Benedetti, Leonard Elschenbroich
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
2 czerwca 2017 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Bartosz MICHAŁOWSKI kierownik chóru
Program próby: Gustav Mahler – Das klagende Lied (wersja II)
Goście spotkania: Jacek Kaspszyk, Bartosz Michałowski
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
12 maja 2017 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Paweł KAPUŁA dyrygent
Sergey KHACHATRYAN skrzypce
Program próby: Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47
Goście spotkania: Paweł Kapuła, Sergey Khachatryan
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
3 marca 2017 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Lorenzo VIOTTI dyrygent
Program próby: Igor Strawiński – Muzyka do baletu Pietruszka
Gość spotkania: Lorenzo Viotti
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
10 lutego 2017 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Ewa STRUSIŃSKA dyrygent
Maria MACHOWSKA skrzypce
Marcin ZDUNIK wiolonczela
Szymon NEHRING fortepian
Program próby: Ludwig van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56 
Goście spotkania z publicznością: Ewa Strusińska, Maria Machowska, Marcin Zdunik, Szymon Nehring
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
13 stycznia 2017 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jerzy SALWAROWSKI dyrygent
Program próby: Mieczysław Karłowicz – Poemat symfoniczny Stanisław i Anna Oświecimowie op. 12
Wojciech Kilar – Poemat symfoniczny Kościelec 1909
Gość spotkania z publicznością: Jerzy Salwarowski
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
25 listopada 2016 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jerzy MAKSYMIUK dyrygent
Boris GILTBURG fortepian
Program próby: Siergiej Prokofiew – III Koncert fortepianowy C-dur op. 26
Gość spotkania z publicznością: Jerzy Maksymiuk
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
Czwartek, 2 czerwca 2016 roku
Wykonawcy aktu III:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Soliści: Michael WEINIUS (Tristan), Christian HÜBNER (Król Marek), Annalena PERSSON (Izolda), Tomasz KONIECZNY (Gorwenal), David  BEUCHER (Melot), Michelle BREEDT (Brangena), Tomasz WARMIJAK (Pasterz), Krzysztof CHALIMONIUK (Sternik)
Program próby: Richard Wagner – Tristan i Izolda (akt III)
Prowadzenie wykładu: Malina Sarnowska
 
Czwartek, 28 kwietnia 2016 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Martin HASSELBÖCK dyrygent
Kazimierz BUKAT przygotowanie chóru
Soliści: Karina GAUVIN (sopran), Magnus STAVELAND (tenor), Johannes WEISSER (baryton)
Program próby: Joseph Haydn – Oratorium Pory roku
Prowadzenie wykładu: Malina Sarnowska
 
Piątek, 12 lutego 2016 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Jesús LÓPEZ COBOS dyrygent
Henryk WOJNAROWSKI dyrektor chóru
Chór „Artos” im. Władysława Skoraczewskiego
Soliści: Aleksandra Kubas-Kruk (sopran), Johannes Chum (tenor), Stephan Genz (baryton)
Program próby: Carl Orff – Carmina burana
Gość spotkania z publicznością: Jesús López Cobos
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
Piątek, 8 stycznia 2016 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Niu NIU fortepian
Program próby:
Richard Strauss – Fantazja symfoniczna z opery Kobieta bez cienia
Sergiej Rachmaninow – Rapsodia na temat Paganiniego op. 43
Goście spotkania z publicznością: Jacek Kaspszyk, Niu Niu
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
Piątek, 27 listopada 2015 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Maciej TARNOWSKI dyrygent
Konstanty Andrzej KULKA skrzypce
Program próby: Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
Goście spotkania z publicznością: Konstanty Andrzej Kulka, Maciej Tarnowski
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
Czwartek, 28 maja 2015
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Henryk WOJNAROWSKI dyrektor chóru
Soliści
Program próby: Hector Berlioz – Potępienie Fausta
Prowadzenie wykładu: Urszula Oleksiak
 
Piątek, 24 kwietnia 2015 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Leszek MOŻDŻER fortepian
Program próby: Maurice Ravel – Koncert fortepianowy D-dur na lewą rękę
Gość spotkania z publicznością: Leszek Możdżer
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
Piątek, 6 marca 2015 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Marek PIJAROWSKI dyrygent
Margarita NEKRASOVA mezzosopran
Henryk WOJNAROWSKI dyrektor chóru
Program próby: Sergiej Prokofiew – kantata Aleksander Newski op. 78
Goście spotkania z publicznością: Marek Pijarowski, Henryk Wojnarowski
Prowadzenie wykładu i spotkania: Urszula Oleksiak (wprowadzenie), Malina Sarnowska (spotkanie z publicznością)
 
Piątek, 13 lutego 2015 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jakub CHRENOWICZ dyrygent
Program próby: Modest Musorgski – Obrazki z wystawy
Gość spotkania z publicznością: Jakub Chrenowicz
Prowadzenie wykładu i spotkania: Malina Sarnowska
 
Piątek, 9 stycznia 2015 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Program próby: Hector Berlioz – Symfonia Fantastyczna op. 14
Goście spotkania z publicznością: Jacek Kaspszyk, Ingolf Wunder
Prowadzenie wykładu i spotkania: Urszula Oleksiak (wprowadzenie), Agata Kwiecińska (spotkanie z publicznością)
 
Piątek, 12 grudnia 2014 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Program próby: Dymitr Szostakowicz – IV Symfonia c-moll op. 43
Goście spotkania z publicznością: Jacek Kaspszyk, Ewa Marczyk
Prowadzenie wykładu i spotkania: Urszula Oleksiak (wprowadzenie), Agata Kwiecińska (spotkanie z publicznością)
 
Czwartek, 20 listopada 2014 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK dyrygent
Soliści
Program próby: Ryszard Strauss – Ariadna na Naxos – Prolog
Goście spotkania z publicznością: Jacek Kaspszyk, Agnieszka Rehlis, Robert Gierlach
Prowadzenie wykładu i spotkania: Katarzyna Podlasińska (wprowadzenie), Agata Kwiecińska (spotkanie z publicznością)
 
Czwartek, 27 lutego 2014 roku
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Rafał JANIAK dyrygent
Leonora ARMELLINI fortepian
Program próby: Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21
Goście spotkania z publicznością: Rafał Janiak, Leonora Armellini
Prowadzenie wykładu i spotkania: Urszula Oleksiak (wprowadzenie), Agata Kwiecińska (spotkanie z publicznością)
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign