i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Tomasiewicz / Baráti

pt., 26.04, 19:30
sob., 27.04, 18:00

Więcej...

Moniuszko na Moniuszki

5 maja Filharmonia świętować będzie
200. rocznicę urodzin
Stanisława Moniuszki

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

wtorek, 7 maja, 19:00

Więcej...

Garrick Ohlsson

Boston Symphony Chamber Players
Garrick Ohlsson - fortepian

wtorek, 14 maja, 19:00

Więcej...
przejdź do listy

Brot & Sterne / perkusja

Peter Rosmanith

Artysta ma „konwencjonalne” doświadczenie jako perkusista, grający w młodości w wielu grupach występujących w garażach, pubach i kościołach. Studiował w wiedeńskim Universität für Musik und darstellende Kunst, a także perkusję jazzową u Fritza Ozmeca. Następnie zwrócił się ku muzyce pozaeuropejskiej, intensywnie angażując się w studium rytmów indyjskich, arabskich i afrokubańskich. Uczył się gry na tabli od hinduskiego mistrza osiedlonego w Wiedniu, Jatindera Takura.

Umiejętności wykonawcze Petera Rosmanitha obejmują muzykę całego świata, od afrykańskiego balafonu przez arabskie bębny obręczowe, indyjskie table po karaibskie steel pany, a także przedmioty codziennego użytku, zależnie od nastroju. Pod jego dłońmi niemal każdy przedmiot może stać się źródłem muzyki.

Niezależnie od gry w wielu formacjach „muzyki świata” (Marwan Abado, Otto Lechner, Klaus Trabitsch, Dobrek Bistro, Gandalf, YOK i in.), artysta współpracuje jako kompozytor i wykonawca z twórcami filmów, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych (Theater in der Josefstadt, Wiener Festwochen, Theater der Jugend, słuchowiska dla rozgłośni ORF, SWR i wiele innych projektów).

 

[2018]

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign