i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncerty kolędowe

Chór Filharmonii Narodowej
Michałowski / Wilczyńska / Pankowiak / soliści

13 i 16 grudnia 2018

Więcej...

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Brú / skrzypce

Aira Maria Lehtipuu

Uznana fińska skrzypaczka specjalizująca się w wykonywaniu muzyki dawnej. Artystka regularnie występuje w całej Europie, a także prowadzi zajęcia z uczniami i studentami na wszystkich poziomach.

Skrzypaczka zdobywała doświadczenie w takich zespołach, jak Capriccio Stravagante, L’Arpeggiata, Orfeo 55, Bach Collegium Japan, Les Arts Florissants, Holland Baroque Society, B’rock oraz Al Ayre Español. Obecnie jest jednym z czołowych muzyków Helsińskiej Orkiestry Barokowej (Helsingin Barokkiorkesteri). Gra na wszystkich instrumentach smyczkowych z rodziny braccio, występując we wszystkich rolach od koncertmistrza po pracę w sekcji viol. Artystka gra również na violi d’amore oraz na skrzypcach Stroha i podobnych do nich rumuńskich skrzypcach z tubą.

Artystka zdobyła I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Skrzypiec Barokowych Premio Bonporti (Włochy 2010). Ostatnio prezentowała koncerty norweskiej formuły Café Barock w swoim rodzinnym mieście Tampere. Ulubionymi zajęciami skrzypaczki są – przebywanie w plenerze oraz wykonywanie muzyki ludowej. Nierzadko łączy te dwa elementy w swoich występach.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign