i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Rodek / Pernoo

pt., 22.03, 19:30
sob. 23.03, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

wtorek, 7 maja, 19:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej / Eiji Oue
Zapłatyński / Ohar-Sprawka / Lis / Kośmieja

pt., 29.03, 19:30
sob....

przejdź do listy

Brú / flet

Anna Besson

Studiowała grę na fletach historycznych i współczesnych w Konserwatoriach Muzycznych w Paryżu i Genewie. Zamiłowanie do tradycyjnej muzyki i tańca w połączeniu z zaangażowaniem w grę na flecie irlandzkim, częstych występach w irlandzkich pubach oraz podczas bretońskich fest-noz – zwróciło jej zainteresowania w kierunku bardziej archaicznych skal i brzmień.

Anna Besson koncertuje regularnie w bardzo różnorodnych kontekstach. Jako solistka i muzyk orkiestrowy zdobywała doświadczenie w takich zespołach, jak La Chambre Philharmonique, Le Concert Spirituel, Ensemble Matheus, Le Concert d’Astrée, Orfeo 55, La Grande Écurie et la Chambre du Roy, Insula Orchestra, La Belle Aventure oraz Nevermind, uczestnicząc w najbardziej prestiżowych festiwalach – w Ambronay, Opactwie Royaumont, Via Stellæ w Santiago de Compostela oraz Festiwalu Muzyki Dawnej (Festival Oude Muziek) w Utrechcie.

W duecie folkowym Besson-Rio, artystka gra muzykę do tańca. Jest także adeptką jogi i w swoje interpretacje muzyczne włącza elementy świadomości umysłu i ciała.

Anna Besson jest zwyciężczynią dorocznych przesłuchań Fondation Cziffra, a także beneficjentką Meyer Foundation oraz Mécénat Société Générale.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign