i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncerty kolędowe

Chór Filharmonii Narodowej
Michałowski / Wilczyńska / Pankowiak / soliści

13 i 16 grudnia 2018

Więcej...

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

sob., 22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni /

Duet fortepianowy Adrienne Soós i Ivo Haag

Odkrywanie nowości w tym, co popularne i przybliżanie słuchaczom mało znanego repertuaru to cechy węgiersko-szwajcarskiego duetu fortepianowego, współtworzonego od niemal ćwierćwiecza przez Adrienne Soós i Ivo Haaga, obecnie jednego z wiodących zespołów kameralnych Szwajcarii. Ambicją i celem artystów – bez względu na to, czy wykonują utwory Schuberta, czy zapomniane arcydzieła, szczególnie XIX i XX wieku – jest ukazywanie ogromnej różnorodności repertuaru fortepianowego, a też zdobywanie coraz większego uznania przez duet fortepianowy jako zespół.

Ze znakomitym przyjęciem spotkały się ich duże projekty (z repertuarem na cztery ręce), zrealizowane podczas wspólnych koncertów w Boswil z duetami Yaara Tal & Andreas Groethuysen i Andreas Grau & Götz Schumacher (2011) oraz kontynuowane z duetem Cristina Barbuti & Alexander Lonquich (wszystkie dzieła fortepianowe Debussy’ego i Ravela, 2014).

Adrienne Soós i Ivo Haag regularnie współpracują z orkiestrami, a także ze śpiewakami i instrumentalistami, z którymi tworzą większe składy kameralne. Zdobyli renomę dzięki autorskim programom koncertowym, łączącym znany repertuar z niezwykle ciekawymi, nierzadko zapomnianymi utworami. Jako soliści występowali z Luzerner Sinfonieorchester, Musikkollegium Winterthur, Sinfonieorchester St. Gallen, Litewską Orkiestrą Kameralną, Zürcher Kammerorchester, Camerata Bern i Camerata Zürich.

W ostatnich latach artyści również nagrali wiele niemal całkowicie zapomnianych kompozycji; zamawiają też nowe utwory u tak znanych twórców, jak Dieter Ammann, Rudolf Kelterborn, Krzysztof Meyer i in. Brali udział w renomowanych festiwalach – Schubertiada (Hohenems), Carinthischer Sommer, Musiktage Mondsee, Lucerne Festival.

Ivo Haag został wyróżniony w roku 2008 w ramach programu Zuger Werkjahr. 

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign