i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni /

Duet fortepianowy Adrienne Soós i Ivo Haag

Odkrywanie nowości w tym, co popularne i przybliżanie słuchaczom mało znanego repertuaru to cechy węgiersko-szwajcarskiego duetu fortepianowego, współtworzonego od niemal ćwierćwiecza przez Adrienne Soós i Ivo Haaga, obecnie jednego z wiodących zespołów kameralnych Szwajcarii. Ambicją i celem artystów – bez względu na to, czy wykonują utwory Schuberta, czy zapomniane arcydzieła, szczególnie XIX i XX wieku – jest ukazywanie ogromnej różnorodności repertuaru fortepianowego, a też zdobywanie coraz większego uznania przez duet fortepianowy jako zespół.

Ze znakomitym przyjęciem spotkały się ich duże projekty (z repertuarem na cztery ręce), zrealizowane podczas wspólnych koncertów w Boswil z duetami Yaara Tal & Andreas Groethuysen i Andreas Grau & Götz Schumacher (2011) oraz kontynuowane z duetem Cristina Barbuti & Alexander Lonquich (wszystkie dzieła fortepianowe Debussy’ego i Ravela, 2014).

Adrienne Soós i Ivo Haag regularnie współpracują z orkiestrami, a także ze śpiewakami i instrumentalistami, z którymi tworzą większe składy kameralne. Zdobyli renomę dzięki autorskim programom koncertowym, łączącym znany repertuar z niezwykle ciekawymi, nierzadko zapomnianymi utworami. Jako soliści występowali z Luzerner Sinfonieorchester, Musikkollegium Winterthur, Sinfonieorchester St. Gallen, Litewską Orkiestrą Kameralną, Zürcher Kammerorchester, Camerata Bern i Camerata Zürich.

W ostatnich latach artyści również nagrali wiele niemal całkowicie zapomnianych kompozycji; zamawiają też nowe utwory u tak znanych twórców, jak Dieter Ammann, Rudolf Kelterborn, Krzysztof Meyer i in. Brali udział w renomowanych festiwalach – Schubertiada (Hohenems), Carinthischer Sommer, Musiktage Mondsee, Lucerne Festival.

Ivo Haag został wyróżniony w roku 2008 w ramach programu Zuger Werkjahr. 

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign