i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Goodwin / Kosuge

pt., 25.01, godz. 19:30
sob., 26.01, godz. 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej

16 marca, 18:00

Więcej...

Po prostu... Filharmonia!

Projekt 3: Tak samo, a jednak inaczej

koncerty 11, 12 i 13 lutego

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni

Duo Viennese

Zespół powstał w 2006 roku i związany jest od początku swojej działalności z Universität für Musik und darstellende Kunst Wien.Współtworzą go austriacka skrzypaczka Monika Hager-Zalejski – muzyk Staatsphilharmonie Nürnberg oraz polski skrzypek Paweł Zalejski – prymariusz Apollon Musagète Quartett; artysta jest zwycięzcą Internationaler Musikwettbewerb der ARD München 2008 i laureatem Paszportu Polityki 2014.

W roku 2006 duet zdobył I nagrodę i nagrodę im. Mozarta w Pietro Argento Competition (międzynarodowy konkurs muzyki kameralnej) w Bari oraz I nagrodę i Grand Prix w międzynarodowym konkursie muzyki kameralnej Premio Rovere d´Oro w San Bartolomeo Al Mare we Włoszech. W 2007 roku artyści zostali zwycięzcami Residenzwettbewerb w Wiedniu, a rok później otrzymali Solist Award na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien. Zespół należy do grona muzyków wybranych przez fundację Live Music Now, założonej przez Yehudi Menuhina.

Duo Viennese kontynuuje tradycje wykonawcze szkoły wiedeńskiej i specjalizuje się w repertuarze klasycznym, korzystając z doświadczeń takich znakomitych artystów, jak Gerhard Schulz i Günter Pichler (Alban Berg Quartett), Thomas Christian (Wiener Streichquintett), Thomas Brandis (koncertmistrz Berliner Philharmoniker), Jan Pospichal (koncertmistrz Wiener Symphoniker), jak również Johannes Meissl (Joseph Haydn Institut für Kammermusik, Alte Musik und Neue Musik w Wiedniu) i członkowie orkiestry Wiener Philharmoniker.

Zespół występował w Musikverein i Hofburg w Wiedniu, na zamku Arenberg w Salzburgu, podczas International Summer Academy Prague-Vienna-Budapest, na koncertach organizowanych przez Internationale Ignaz Joseph Pleyel Gesellschaft w Wiedniu i Privatmusikverein w Meistersingerhalle Nürnberg, podczas spotkań Junge Elite w Lindau (Niemcy) oraz w Kulturzentrum w Trenta (Słowenia), w ramach cyklu muzyki kameralnej w Marmorsaal w Wiesbaden, a także na festiwalach Mozartiade w Augsburgu, Mozartfest Würzburg i Internationales Musikfest Goslar-Harz, jak również z orkiestrami kameralnymi w Pradze i w wielu miastach Polski.

www.duoviennese.at 

Wykonawcy
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign