i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Inauguracja sezonu artystycznego 2018/2019

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk, Seong-Jin Cho
5.10, piątek, 19:30
6.10, sobota, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Harmonogram transmisji internetowych naszych koncertów
w nowym sezonie

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni

Hornet Quartet

Idea powstania zespołu zrodziła się z przyjaźni, wspólnych doświadczeń muzycznych i podobnych dążeń artystycznych, ale przede wszystkim z miłości do muzyki i waltorni. Poprzez ukazanie pełnego potencjału technicznego i muzycznego rogu, zespół stara się wziąć znaczący udział w jego popularyzacji.

Hornet Quartet tworzą soliści czołowych orkiestr symfonicznych w Polsce. Gabriel Czopka, Michał Szczerba, Łukasz Łacny i Piotr Kowalski grają wspólnie od 2009 roku, cały czas pracując nad jednolitym, wspólnym brzmieniem. Cenne doświadczenie zdobywali podczas  międzynarodowych konkursów solowych i kameralnych w Polsce i za granicą m.in. w Marsylii, Enschede, Warszawie, Łodzi, Krakowie czy Katowicach. Są laureatami wielu z nich.

W kwietniu 2015 roku brali udział w 7. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym dla Solistów i Zespołów Kameralnych SVIREL 2015 gdzie zdobyli Srebrny Medal.

Koncertowali na festiwalu muzycznym SVIREL w Słowenii. Brali udział także na festiwalach muzyki kameralnejw Polsce m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Kłodzku i Skierniewicach.

Zespół współpracuje z kompozytorem i wieloletnim waltornistą Sydney Symphony Orchestra Kazem Machalą. Jako pierwsi w Polsce wykonali jego utwór na cztery rogi „Intuitions”. Współpracują także z polskimi kompozytorami młodego pokolenia Pawłem Pudło i Jankiem Stokłosą, który dedykował zespołowi swoje trzy kompozycje.

Hornet Quartet współorganizuje międzynarodowy projekt War Horns. Projekt jest platformą edukacyjno–muzyczną. Premiera odbędbyła się na  Festiwalu Solidarity of Arts w sierpniu 2015 roku w Gdańsku. Do współudziału w projekcie zostali zaproszeni znamienici waltorniści:

Stefan de Leval Jezierski (Berliner Philharmoniker), Luca Benucci (Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino) i David Bonet Piris (Orquestra Sinfonica de Barcelona)

Repertuar zespołu obejmuje głównie klasyczną muzykę współczesną, rozrywkową oraz filmową. Prezentują kompozycje polskich kompozytorów XX i XXI wieku. Najczęściej wykonują utwory komponowane oryginalnie na kwartet waltorniowy. Ambicją Hornet Quartet jest wykonywanie w przyszłości wyłącznie kompozycji i aranżacji pisanych na własne zamówienie.

Wykonawcy
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign