i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Po prostu... Filharmonia!

Projekt 5: Georg Friedrich Händel – Concerti grossi op. 6 - Barokowa orkiestra pręży muskuły

12 kwietnia, 19:00

Więcej

Transmisje online w sezonie 2017/2018

Harmonogram transmisji

Najbliższy koncert
sobota, 7 kwietnia 2018

Więcej

Przesłuchania do OFN


Więcej
przejdź do listy

Artyści gościnni

Hornet Quartet

Idea powstania zespołu zrodziła się z przyjaźni, wspólnych doświadczeń muzycznych i podobnych dążeń artystycznych, ale przede wszystkim z miłości do muzyki i waltorni. Poprzez ukazanie pełnego potencjału technicznego i muzycznego rogu, zespół stara się wziąć znaczący udział w jego popularyzacji.

Hornet Quartet tworzą soliści czołowych orkiestr symfonicznych w Polsce. Gabriel Czopka, Michał Szczerba, Łukasz Łacny i Piotr Kowalski grają wspólnie od 2009 roku, cały czas pracując nad jednolitym, wspólnym brzmieniem. Cenne doświadczenie zdobywali podczas  międzynarodowych konkursów solowych i kameralnych w Polsce i za granicą m.in. w Marsylii, Enschede, Warszawie, Łodzi, Krakowie czy Katowicach. Są laureatami wielu z nich.

W kwietniu 2015 roku brali udział w 7. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym dla Solistów i Zespołów Kameralnych SVIREL 2015 gdzie zdobyli Srebrny Medal.

Koncertowali na festiwalu muzycznym SVIREL w Słowenii. Brali udział także na festiwalach muzyki kameralnejw Polsce m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Kłodzku i Skierniewicach.

Zespół współpracuje z kompozytorem i wieloletnim waltornistą Sydney Symphony Orchestra Kazem Machalą. Jako pierwsi w Polsce wykonali jego utwór na cztery rogi „Intuitions”. Współpracują także z polskimi kompozytorami młodego pokolenia Pawłem Pudło i Jankiem Stokłosą, który dedykował zespołowi swoje trzy kompozycje.

Hornet Quartet współorganizuje międzynarodowy projekt War Horns. Projekt jest platformą edukacyjno–muzyczną. Premiera odbędbyła się na  Festiwalu Solidarity of Arts w sierpniu 2015 roku w Gdańsku. Do współudziału w projekcie zostali zaproszeni znamienici waltorniści:

Stefan de Leval Jezierski (Berliner Philharmoniker), Luca Benucci (Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino) i David Bonet Piris (Orquestra Sinfonica de Barcelona)

Repertuar zespołu obejmuje głównie klasyczną muzykę współczesną, rozrywkową oraz filmową. Prezentują kompozycje polskich kompozytorów XX i XXI wieku. Najczęściej wykonują utwory komponowane oryginalnie na kwartet waltorniowy. Ambicją Hornet Quartet jest wykonywanie w przyszłości wyłącznie kompozycji i aranżacji pisanych na własne zamówienie.

Wykonawcy
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign