i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

Zespoły Filharmonii Narodowej
Kaspszyk / Bendžiūnaitė / Mayer
pt. 31.05, 19:30
sob., 1.06, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

sobota, 1 czerwca, 18:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Tbilisi Symphony Orchestra
Vakhtang Kakhidze, Anna Tchania

niedz., 26.05, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Servir Antico / harfa

Angélique Mauillon

Uczyła się w Konserwatorium w Lyonie, w klasie Christophe’a Truanta. Jednocześnie studiowała muzykologię na Uniwersytecie w Lyonie. Chcąc specjalizować się w grze na harfie historycznej, kontynuowała naukę w klasie Eugèna Ferré.

Obecnie wykonuje muzykę obejmującą okres od XIII do XVIII wieku. Na harfie średniowiecznej gra w zespołach Canto Coronato, Alla Francesca, La Doulce Sere, Tasto Solo, a na harfie renesansowej w Doulce Mémoire i Les Jardins de Courtoisie.

Bierze także udział w projektach poświęconych muzyce barokowej, grając na harfie potrójnej z zespołami Elyma, Le Concert d’Astrée, La Rêveuse, Les Paladins, La Fenice, Il Seminario Musicale. Koncertuje również z bratem, Markiem Mauillon, grając autorskie programy złożone z siedemnastowiecznych arii francuskich i włoskich. Angélique jest założycielką zespołu Sesquialtera, który specjalizuje się w wykonywaniu siedemnastowiecznej włoskiej muzyki instrumentalnej.

Brała udział w nagraniach dla wielu wytwórni płytowych, m.in. Alpha, Zig-Zag territoires, Eloquentia, Ricercar. Od września 2003 roku Angélique Mauillon uczy gry na harfach historycznych na wydziale muzyki dawnej w Konserwatorium w Tours.

Zespoły artystyczne
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign