i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Bilety na sezon 2018/2019

Trwa sprzedaż biletów na wszystkie koncerty sezonu!
Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Transmisje online w sezonie 2018/2019

Harmonogram transmisji internetowych naszych koncertów
Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / skrzypce

Aira Maria Lehtipuu

Uznana fińska skrzypaczka specjalizująca się w wykonywaniu muzyki dawnej. Artystka regularnie występuje w całej Europie, a także prowadzi zajęcia z uczniami i studentami na wszystkich poziomach.

Skrzypaczka zdobywała doświadczenie w takich zespołach, jak Capriccio Stravagante, L’Arpeggiata, Orfeo 55, Bach Collegium Japan, Les Arts Florissants, Holland Baroque Society, B’rock oraz Al Ayre Español. Obecnie jest jednym z czołowych muzyków Helsińskiej Orkiestry Barokowej (Helsingin Barokkiorkesteri). Gra na wszystkich instrumentach smyczkowych z rodziny braccio, występując we wszystkich rolach od koncertmistrza po pracę w sekcji viol. Artystka gra również na violi d’amore oraz na skrzypcach Stroha i podobnych do nich rumuńskich skrzypcach z tubą.

Artystka zdobyła I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Skrzypiec Barokowych Premio Bonporti (Włochy 2010). Ostatnio prezentowała koncerty norweskiej formuły Café Barock w swoim rodzinnym mieście Tampere. Ulubionymi zajęciami skrzypaczki są – przebywanie w plenerze oraz wykonywanie muzyki ludowej. Nierzadko łączy te dwa elementy w swoich występach.

Zespoły artystyczne
Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign