i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncerty kolędowe

Chór Filharmonii Narodowej
Michałowski / Wilczyńska / Pankowiak / soliści

13 i 16 grudnia 2018

Więcej...

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

sob., 22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / fortepian

Aleksandra Płaczek

Urodzona w Łodzi w 1993 roku. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Sieradzu (w klasie skrzypiec). W latach 2008–2013 była uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zduńskiej Woli, w klasie fortepianu Rafała Nicze. W 2014 ukończyła z wyróżnieniem Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w klasie fortepianu Radosława Sobczaka. Obecnie jest studentką II roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, w klasie fortepianu prof. UMFC Edwarda Wolanina i as. Radosława Sobczaka. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na kursach u Macieja Grzybowskiego, Reginy Michalak, Alekseya Orlovetsky’ego, Yozefa Örmény, Ramiro Sanjinesa i Andrzeja Tatarskiego.

W latach 2009–2013 była członkiem zespołu wokalnego Proavitus, specjalizującego się w wykonawstwie muzyki dawnej. Wraz z nim zdobyła wiele prestiżowych nagród w konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Jako solistka ma w swoim dorobku występ z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Yuriya Bervetsky’ego oraz z Orkiestrą Muzyka Naszych Czasów pod dyrekcją Marka Mosia. Występowała w wielu miastach w Polsce, a także w Austrii i Niemczech oraz na Słowacji, Ukrainie i Węgrzech. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych, takich jak: IV Festiwal Muzyki Polskiej (Győr/Węgry 2010), V Międzynarodowe Spotkania Szkół Muzycznych (Warszawa 2010), XVIII Spotkania Muzyczne (Gdańsk 2011), VII Spotkania Muzyczne Młodzieży Polskiej i Ukraińskiej (Lwów/Ukraina 2012), Animi Music Festival (Warszawa 2012).

Jest laureatką XXVIII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Gaggenau w Niemczech (2007; I miejsce), konkursu Fryderyk Chopin w dwusetną rocznicę urodzin w Sieradzu (2010; I miejsce), VI Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego dla Dzieci i Młodzieży w Stalowej Woli (2012; II miejsce), Festiwalu Pianistycznego „Muzyczne Inspiracje. Chopin i Kompozytorzy Rosyjscy” w Siedlcach (2013; wyróżnienie oraz nagroda specjalna Paolo Francesego w formie zaproszenia do udziału w warsztatach pianistycznych podczas Querceto International Piano Festival we Włoszech).

fot. Piotr Syndoman

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign