i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / fortepian

Aleksandra Płaczek

Urodzona w Łodzi w 1993 roku. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Sieradzu (w klasie skrzypiec). W latach 2008–2013 była uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zduńskiej Woli, w klasie fortepianu Rafała Nicze. W 2014 ukończyła z wyróżnieniem Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w klasie fortepianu Radosława Sobczaka. Obecnie jest studentką II roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, w klasie fortepianu prof. UMFC Edwarda Wolanina i as. Radosława Sobczaka. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na kursach u Macieja Grzybowskiego, Reginy Michalak, Alekseya Orlovetsky’ego, Yozefa Örmény, Ramiro Sanjinesa i Andrzeja Tatarskiego.

W latach 2009–2013 była członkiem zespołu wokalnego Proavitus, specjalizującego się w wykonawstwie muzyki dawnej. Wraz z nim zdobyła wiele prestiżowych nagród w konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Jako solistka ma w swoim dorobku występ z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Yuriya Bervetsky’ego oraz z Orkiestrą Muzyka Naszych Czasów pod dyrekcją Marka Mosia. Występowała w wielu miastach w Polsce, a także w Austrii i Niemczech oraz na Słowacji, Ukrainie i Węgrzech. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych, takich jak: IV Festiwal Muzyki Polskiej (Győr/Węgry 2010), V Międzynarodowe Spotkania Szkół Muzycznych (Warszawa 2010), XVIII Spotkania Muzyczne (Gdańsk 2011), VII Spotkania Muzyczne Młodzieży Polskiej i Ukraińskiej (Lwów/Ukraina 2012), Animi Music Festival (Warszawa 2012).

Jest laureatką XXVIII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Gaggenau w Niemczech (2007; I miejsce), konkursu Fryderyk Chopin w dwusetną rocznicę urodzin w Sieradzu (2010; I miejsce), VI Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego dla Dzieci i Młodzieży w Stalowej Woli (2012; II miejsce), Festiwalu Pianistycznego „Muzyczne Inspiracje. Chopin i Kompozytorzy Rosyjscy” w Siedlcach (2013; wyróżnienie oraz nagroda specjalna Paolo Francesego w formie zaproszenia do udziału w warsztatach pianistycznych podczas Querceto International Piano Festival we Włoszech).

fot. Piotr Syndoman

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign