i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / wiolonczela

Bartosz Koziak

Zwycięzca III Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w 2001 roku w Warszawie, zdobywca II nagrody w konkursach Isanga Yuna w Tongyeong (Korea Płd.) i Mykoły Łysenki w Kijowie.

Występował m.in. w Konzerthausie w Berlinie, Rudolfinum w Pradze, Cité de la musique w Paryżu i w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jako solista współpracował z takimi zespołami, jak Orkiestra Filharmonii Narodowej, NOSPR, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Münchener Kammerorchester, Praska Filharmonia, Węgierska Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Budapeszcie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Ukrainy, Młodzieżowa Orkiestra Armenii, a także z dyrygentami - Krzysztofem Pendereckim, Jackiem Kaspszykiem, Janem Krenzem, Antonim Witem, Gabrielem Chmurą i Jerzym Maksymiukiem.

Jako kameralista występuje wspólnie m.in. z Kają Danczowską, Elżbietą Stefańską, Anną Marią Staśkiewicz, pianistami - Justyną Danczowską, Marcinem Koziakiem, Radosławem Sobczakiem, Agnieszką Kozło.

Jest gościem takich festiwali, jak m.in. Warszawska Jesień, Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Musica Polonica Nova, Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Chopin i jego Europa, Yerevan Perspectives, East Meets West w Korei Płd. Regularnie zapraszany do udziału w projektach koncertowych Krzysztofa Pendereckiego brał udział w pierwszym nagraniu płytowym Concerto grosso pod dyrekcją kompozytora. Ponadto w dyskografii Bartosza Koziaka znajduje się m.in. nagranie II Koncertu wiolonczelowego Grażyny Bacewicz, wyróżnione przez magazyn Pizzicato w Luksemburgu, a także rejestracja utworów na wiolonczelę i fortepian, z Justyną Danczowską. Razem z Anną Marią Staśkiewicz w roku 2017 nagrał płytę z duetami Ravela, Kodálya i Martinů.

Dzięki uprzejmości Kai Danczowskiej Bartosz Koziak gra na XIX-wiecznej kopii instrumentu G.B.Guadagniniego, na którym koncertował wybitny polski wiolonczelista Dezyderiusz Danczowski.

 

[kwiecień 2018]

 

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign