i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Inauguracja sezonu artystycznego 2018/2019

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk, Seong-Jin Cho
5.10, piątek, 19:30
6.10, sobota, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Harmonogram transmisji internetowych naszych koncertów
w nowym sezonie

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / wiolonczela

Bartosz Koziak

Zwycięzca III Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w 2001 roku w Warszawie, zdobywca II nagrody w konkursach Isanga Yuna w Tongyeong (Korea Płd.) i Mykoły Łysenki w Kijowie.

Występował m.in. w Konzerthausie w Berlinie, Rudolfinum w Pradze, Cité de la musique w Paryżu i w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jako solista współpracował z takimi zespołami, jak Orkiestra Filharmonii Narodowej, NOSPR, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Münchener Kammerorchester, Praska Filharmonia, Węgierska Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Budapeszcie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Ukrainy, Młodzieżowa Orkiestra Armenii, a także z dyrygentami - Krzysztofem Pendereckim, Jackiem Kaspszykiem, Janem Krenzem, Antonim Witem, Gabrielem Chmurą i Jerzym Maksymiukiem.

Jako kameralista występuje wspólnie m.in. z Kają Danczowską, Elżbietą Stefańską, Anną Marią Staśkiewicz, pianistami - Justyną Danczowską, Marcinem Koziakiem, Radosławem Sobczakiem, Agnieszką Kozło.

Jest gościem takich festiwali, jak m.in. Warszawska Jesień, Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Musica Polonica Nova, Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Chopin i jego Europa, Yerevan Perspectives, East Meets West w Korei Płd. Regularnie zapraszany do udziału w projektach koncertowych Krzysztofa Pendereckiego brał udział w pierwszym nagraniu płytowym Concerto grosso pod dyrekcją kompozytora. Ponadto w dyskografii Bartosza Koziaka znajduje się m.in. nagranie II Koncertu wiolonczelowego Grażyny Bacewicz, wyróżnione przez magazyn Pizzicato w Luksemburgu, a także rejestracja utworów na wiolonczelę i fortepian, z Justyną Danczowską. Razem z Anną Marią Staśkiewicz w roku 2017 nagrał płytę z duetami Ravela, Kodálya i Martinů.

Dzięki uprzejmości Kai Danczowskiej Bartosz Koziak gra na XIX-wiecznej kopii instrumentu G.B.Guadagniniego, na którym koncertował wybitny polski wiolonczelista Dezyderiusz Danczowski.

 

[kwiecień 2018]

 

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign