i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncerty kolędowe

Chór Filharmonii Narodowej
Michałowski / Wilczyńska / Pankowiak / soliści

13 i 16 grudnia 2018

Więcej...

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

sob., 22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / wiolonczela

Bartosz Koziak

Zwycięzca III Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w 2001 roku w Warszawie, zdobywca II nagrody w konkursach Isanga Yuna w Tongyeong (Korea Płd.) i Mykoły Łysenki w Kijowie.

Występował m.in. w Konzerthausie w Berlinie, Rudolfinum w Pradze, Cité de la musique w Paryżu i w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jako solista współpracował z takimi zespołami, jak Orkiestra Filharmonii Narodowej, NOSPR, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Münchener Kammerorchester, Praska Filharmonia, Węgierska Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Budapeszcie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Ukrainy, Młodzieżowa Orkiestra Armenii, a także z dyrygentami - Krzysztofem Pendereckim, Jackiem Kaspszykiem, Janem Krenzem, Antonim Witem, Gabrielem Chmurą i Jerzym Maksymiukiem.

Jako kameralista występuje wspólnie m.in. z Kają Danczowską, Elżbietą Stefańską, Anną Marią Staśkiewicz, pianistami - Justyną Danczowską, Marcinem Koziakiem, Radosławem Sobczakiem, Agnieszką Kozło.

Jest gościem takich festiwali, jak m.in. Warszawska Jesień, Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Musica Polonica Nova, Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Chopin i jego Europa, Yerevan Perspectives, East Meets West w Korei Płd. Regularnie zapraszany do udziału w projektach koncertowych Krzysztofa Pendereckiego brał udział w pierwszym nagraniu płytowym Concerto grosso pod dyrekcją kompozytora. Ponadto w dyskografii Bartosza Koziaka znajduje się m.in. nagranie II Koncertu wiolonczelowego Grażyny Bacewicz, wyróżnione przez magazyn Pizzicato w Luksemburgu, a także rejestracja utworów na wiolonczelę i fortepian, z Justyną Danczowską. Razem z Anną Marią Staśkiewicz w roku 2017 nagrał płytę z duetami Ravela, Kodálya i Martinů.

Dzięki uprzejmości Kai Danczowskiej Bartosz Koziak gra na XIX-wiecznej kopii instrumentu G.B.Guadagniniego, na którym koncertował wybitny polski wiolonczelista Dezyderiusz Danczowski.

 

[kwiecień 2018]

 

Koncerty
Więcej... Koncerty gościnne | symfoniczny
I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo‑Wschodniej EUFONIE - Polsko-ukraińskie inspiracje
Karol Szymanowski - Cztery tańce polskie (transkrypcja na orkiestrę: Grzegorz Fitelberg) Hanna Kulenty - DoubleCelloConcerto (prawykonanie) Przerwa [20'] Borys Latoszyński - Grażyna - ballada symfoniczna wg Adama Mickiewicza op. 58  Myrosław Skoryk - Koncert karpacki na orkiestrę
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign