i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncerty kolędowe

Chór Filharmonii Narodowej
Michałowski / Wilczyńska / Pankowiak / soliści

13 i 16 grudnia 2018

Więcej...

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

sob., 22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / fortepian

Boris Giltburg

Młody izraelski pianista Boris Giltburg przyciąga uwagę melomanów wirtuozerią, emocjonalnymi , ciepłymi, poetyckimi interpretacjami składającymi się na wspaniałe, wyjątkowe wykonania.

“His virtuosity is beyond question, but it is what he does with it that makes such a difference. There is emotional power here, together with apt tonal weight, but there is also a sensitive inwardness that reveals subtle expressive facets” (Daily Telegraph, October 2013).

Boris Giltburg urodził się w 1984 roku w Moskwie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat u swojej matki. Wkrótce potem wyjechał do Tel Awiwu i rozpoczął naukę u profesora Arie Vardiego.

W 2013 roku wygrał otrzymując pierwszą nagrodę Międzynarodowy Konkurs im. Królowej Elżbiety w Brukseli. Sukces ten przyśpieszył karierę pianisty. Bespośrednio po konkursie artysta wystąpił w Musikverein w Wiedniu, Gewandhaus w Lipsku, London Southbank Centre, w Teatro Colon w Buenos Aires, na festiwalu w Colmar, z Seattle Symphony, London Philharmonic i Orkiestrą Filharmonii St. Petersburga.

Pianista wygrał Konkurs w Santander w 2002 roku. Na Konkursie im.Rubinsteina w Tel Awiwie w 2011 roku otrzymał drugą nagrodę i nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu klasycznego. Koncertował z czołowymi orkiestrami wymieniając tylko Philharmonia Orchestra, Israel Philharmonic, DSO Berlin, Frankfurt Radio Symphony, Swedish Radio Symphony, Danish Radio Symphony i Indianapolis Symphony. W 2010 roku artysta zadebiutował na BBC Proms. Regularnie koncertował  w Ameryce Południowej i Chinach, zagrał koncerty z Orchestre National du Capitole de Toulouse w Niemczech. Występował z takimi dyrygentami jak Alsop, Bělohlávek, Brabbins, De Waart, Dohnanyi, Entremont, Fedoseyev, Neeme Jaervi, Karabits, Krivine, Lintu, Petrenko, Saraste, Sokhiev i Tortelier.

W sezonie 2014/15 pianista zadebiutował z NHK Symphony Tokyo, Baltimore Symphony i Rotterdam Philharmonic, wystąpił z Israel Philharmonic, Bournemouth Symphony i Orchestre National de Belgique. Odbył tournee koncertowe w Niemczech z Orkiestrą Filharmonii Praskiej. Grał z kwartetami Borodin Quartet i Pavel Haas Quartet, wystąpił z recitalami w Toppan Hall w Tokio, Herkulessaal w Monachium, Musiksommer w Dreznie, Concertgebouw w Amsterdamie, Lingotto w Turynie i w dużej sali koncertowej Bozar w Brukseli.

Boris Giltburg nagrywał dla firmy EMI Debut. W 2012 roku wydał CD z Sonatami „Wojennymi” Prokofiewa w serii Orchid Classics. Nagranie zostało umieszczone na czołowych miejscach na liście krytyków do nagrody Classical Brits. Kolejna płyta zatytułowana Romantic Sonatas z utworami Rachmaninowa, Liszta i Griega ukazała się w 2013 roku.

“Artysta zaprezentował ponownie wspaniałą technikę, która wspomagała błyszczące, pełne ciepła i poetyki wykonanie utworów” (Gramophone, Październik 2013).

W lutym 2015 roku firma Naxos Records wydała płytę z utworami Schumanna: Carnaval, Papillons, Davidsbuendlertaenze. Płyta jest pierwszą z planowanych we współpracy z Naxosem.

Boris Giltburg jest z zamiłowania fotografem i blogerem. Jego blog o muzyce klasycznej skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców.

General management: Intermusica. Reprezentacja w Polsce: AAF I.Dargiel. 

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign