i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

Zespoły Filharmonii Narodowej
Kaspszyk / Bendžiūnaitė / Mayer
pt. 31.05, 19:30
sob., 1.06, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

sobota, 1 czerwca, 18:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Tbilisi Symphony Orchestra
Vakhtang Kakhidze, Anna Tchania

niedz., 26.05, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / teorba

Bruno Helstroffer

Solista i akompaniator; gitarzysta, który zaczynał od muzyki klasycznej i bluesa, by następnie zwrócić się ku repertuarowi barokowemu, samodzielnym studiom gry na teorbie i dawnych technik wykonawczych. Ma w swoim dorobku ok. 30 płyt i liczne występy na całym świecie z najsłynniejszymi orkiestrami i muzykami, którym zawdzięczamy renesans repertuaru barokowego pod koniec XX wieku (takimi jak m.in. Hervé Niquet, Leonardo Garcia Alarcon, Vincent Dumestre, Alexis Kossenko, Raphaël Pichon, François Lazarevitch oraz Itay Jedlin), a także takimi znanymi zespołami muzyki kameralnej, jak Les Musiciens de St. Julien, Les Ambassadeurs, Amarillis, The Witches i inne.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat artysta brał udział w licznych projektach związanych z wykonawstwem na żywo muzyki rockowej, współczesnej muzyki poważnej, z dziedziny tańca (Małgorzata Haduch) i w szczególności teatru, m.in., w spektaklach takich jak Rêves (reż. Nicolas Liautard, Wajdi Mouawad, 2003), Les Saisons (autorstwa Irène Jacob, z udziałem Marianne Piketty i Carla Noraca, 2015) oraz Phèdres (reż. Krzysztof Warlikowski, z udziałem Isabelle Huppert, 2016). Jego solowa gra na teorbie, łącząca elementy współczesnej improwizacji, kompozycji i dramatu zyskała mu szerokie uznanie we Francji i poza jej granicami. Solowy album artysty pt. Calling the Muse ukazał się nakładem wytwórni Alpha we wrześniu 2018 roku.

Bruno Helstroffer jest również aranżerem, kompozytorem i wykonawcą. Sukces przyniósł artyście znakomicie oceniany przez krytyków (m.in. FFFF télérama) projekt Love, I Obey (Alpha 2015, z udziałem słynnej wokalistki pop i folk Rosemary Standley z zespołu Moriarty), który łączy XVI-wieczne ballady angielskie z ludową muzyką amerykańską.

Wyróżnikiem stylu artysty jest synteza wielu języków muzycznych, co pozwala mu z powodzeniem grać z muzykami jazzowymi (Michel Godard, David Chevalier, Jean-Louis Matinier, Joël Grare, Steve Swallow), a także wykonawcami muzyki popularnej (Rosemary Standley, Moriarty, Sapho).

 

[2018]

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign