i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

Zespoły Filharmonii Narodowej
Kaspszyk / Bendžiūnaitė / Mayer
pt. 31.05, 19:30
sob., 1.06, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

sobota, 1 czerwca, 18:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Tbilisi Symphony Orchestra
Vakhtang Kakhidze, Anna Tchania

niedz., 26.05, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / Perkusja, elektronika

David Hildebrandt

Duński perkusista specjalizujący się w grze solowej, muzyce kameralnej i spektaklach teatralnych. Ukończył klasę gry solowej w Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze (2004). Po ukończeniu studiów prezentował premierowe wykonania kilku nowych kompozycji w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji.

W 2010 duet Reumert / Hildebrandt przedstawił spektakl muzyczny Ein Trommelspiel, który od tego czasu wystawiły trzy duńskie teatry, a także Borusan Müzik Evi w Stambule oraz Teatr im. W. Meyerholda w Moskwie.

David Hildebrandt wykonuje klasyczne kompozycje na perkusję, a także improwizuje i komponuje muzykę przy użyciu elektroniki i urządzeń typu loop station. Współpracuje z artystami z różnych środowisk, m.in. muzykami jazzowymi i DJ’ami. Często występuje z własnymi zespołami: znanym i nagradzanym Trio Perkusyjnym PACE, które zdobyło sławę dzięki występom podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Seulu w 2002 roku, a także Alpha Trio – nominowanym do Nagrody Muzycznej Rady Nordyckiej w 2009 roku.

Dyskografia Davida Hildebrandta obejmuje m.in. takie albumy, jak Alpha, Through the Looking Glass (Dacapo) oraz Alpha World (Gateway), PACE Percussion Trio / Thomas Agergaard w Duńskim Teatrze Królewskim (Inland), Ein Trommelspiel, Reumert / Hildebrandt (Itunes Music) oraz Auxiliary Blue i Contemporánea (Dacapo). Niedawno artysta nagrał z Alpha Trio Wariacje goldbergowskie i Cztery pory roku (nagrania ukazały się na płycie we wrześniu 2016).

David Hildebrandt studiował pod kierunkiem prof. Benta Lylloffa i Gerta Mortensena. Jest laureatem licznych nagród.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign