i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncerty kolędowe

Chór Filharmonii Narodowej
Michałowski / Wilczyńska / Pankowiak / soliści

13 i 16 grudnia 2018

Więcej...

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

sob., 22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / sopran

Ewa Vesin

Śpiewaczka i pedagog. Karierę wokalną rozpoczęła jako studentka debiutując na scenie Opery Wrocławskiej w  Czarodziejskim flecie Mozarta (2003). Studiowała śpiew w Akademii Muzycznej w Krakowie i Wrocławiu. Od 2010 roku jest pedagogiem wokalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Laureatka Nagrody Specjalnej oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007), odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”(2010).Uhonorowana nominacją do Nagrody Teatralnej „Złota Maska” marszałka województwa śląskiego za rok 2012 w kategorii „rola wokalno- aktorska” za partię Florii Toski w operze Pucciniego w reżyserii Tadeusza Bradeckiego w Operze Śląskiej w Bytomiu. Z wielkim zaangażowaniem wykonuje zarówno partie operowe,  jak i muzykę symfoniczną. Wielokrotnie kreowała główne role w takich dziełach,  jak  Halka  Moniuszki, Czarodziejski flet Mozarta, Carmen Bizeta,  Zemsta nietoperza J. Straussa, Opowieści Hoffmanna Offenbacha, Don Carlos, Otello i Trubadur  Verdiego, Tosca Pucciniego, Walkiria Wagnera i innych. Odbyła tournée po Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Wystąpiła dla księżnej i księcia Luksemburga  podczas Festival de Wiltz (partia  tytułowa w Carmen). W 2005 roku została zaproszona przez wnuka Richarda Wagnera, Wolfganga Wagnera do udziału w przesłuchaniu w ramach Bayreuther Festspiele.

Brała udział w licznych festiwalach m.in. Viva il Canto, Wratislavia Cantans, Festiwalu Wagnerowskim we Wrocławiu, Musica Polonica Nova. Współpracuje z Operą Krakowską, Śląską i  Podlaską, filharmoniami:  Wrocławską, Podlaską, Olsztyńską i Zielonogórską oraz  NOSPR i  Polską Orkiestrą Radiową. W latach 2003-2012 była solistką  Opery Wrocławskiej, od 2013 roku jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpraca  z  wybitnymi dyrygentami, takimi jak  Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Alexander Liebreich,  Łukasz Borowicz, Michał Klauza, Tadeusz Kozłowski, Tadeusz Serafin,  Marek Pijarowski, Wojciech Rodek,   oraz reżyserami -  Hansem-Peterem Lehmanem, Waldemarem  Zawodzińskim, Roberto Skolmowskim, Markiem  Weissem (Weiss-Grzesiński), Laco Adamikiem, Michałem Znanieckim, Tadeuszem Bradeckim  przyczynia się do sukcesów artystycznych Ewy Vesin.

fot. z Archiwum FN

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign