i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / sopran

Ewa Vesin

Śpiewaczka i pedagog. Karierę wokalną rozpoczęła jako studentka debiutując na scenie Opery Wrocławskiej w  Czarodziejskim flecie Mozarta (2003). Studiowała śpiew w Akademii Muzycznej w Krakowie i Wrocławiu. Od 2010 roku jest pedagogiem wokalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Laureatka Nagrody Specjalnej oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007), odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”(2010).Uhonorowana nominacją do Nagrody Teatralnej „Złota Maska” marszałka województwa śląskiego za rok 2012 w kategorii „rola wokalno- aktorska” za partię Florii Toski w operze Pucciniego w reżyserii Tadeusza Bradeckiego w Operze Śląskiej w Bytomiu. Z wielkim zaangażowaniem wykonuje zarówno partie operowe,  jak i muzykę symfoniczną. Wielokrotnie kreowała główne role w takich dziełach,  jak  Halka  Moniuszki, Czarodziejski flet Mozarta, Carmen Bizeta,  Zemsta nietoperza J. Straussa, Opowieści Hoffmanna Offenbacha, Don Carlos, Otello i Trubadur  Verdiego, Tosca Pucciniego, Walkiria Wagnera i innych. Odbyła tournée po Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Wystąpiła dla księżnej i księcia Luksemburga  podczas Festival de Wiltz (partia  tytułowa w Carmen). W 2005 roku została zaproszona przez wnuka Richarda Wagnera, Wolfganga Wagnera do udziału w przesłuchaniu w ramach Bayreuther Festspiele.

Brała udział w licznych festiwalach m.in. Viva il Canto, Wratislavia Cantans, Festiwalu Wagnerowskim we Wrocławiu, Musica Polonica Nova. Współpracuje z Operą Krakowską, Śląską i  Podlaską, filharmoniami:  Wrocławską, Podlaską, Olsztyńską i Zielonogórską oraz  NOSPR i  Polską Orkiestrą Radiową. W latach 2003-2012 była solistką  Opery Wrocławskiej, od 2013 roku jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpraca  z  wybitnymi dyrygentami, takimi jak  Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Alexander Liebreich,  Łukasz Borowicz, Michał Klauza, Tadeusz Kozłowski, Tadeusz Serafin,  Marek Pijarowski, Wojciech Rodek,   oraz reżyserami -  Hansem-Peterem Lehmanem, Waldemarem  Zawodzińskim, Roberto Skolmowskim, Markiem  Weissem (Weiss-Grzesiński), Laco Adamikiem, Michałem Znanieckim, Tadeuszem Bradeckim  przyczynia się do sukcesów artystycznych Ewy Vesin.

fot. z Archiwum FN

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign