i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / akordeon

Jarosław Gałuszka

Urodził się w 1981 roku w Jeleniej Górze. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku ośmiu lat w tamtejszej Szkole Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem w 2001 roku w klasie Tomasza Gadziny. W latach 2001-2004 studiował w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Początkowo w klasie akordeonu Bogdana Dowlasza, a następnie w klasie Jerzego Jurka. W latach 2004-2006 kontynuował swoją naukę w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Jerzego Jurka otrzymując dyplom z wyróżnieniem oraz tytuł magistra sztuki.

W latach 2007-2010 szkolił się w Konservatorium Privat Universität w Wiedniu w klasie akordeonu Grzegorza Stopy. Jest absolwentem Hochschule für Musik Detmold w Niemczech, gdzie ukończył Konzertexamen również w klasie Grzegorza Stopy (2012).

W trakcie trwania nauki brał udział w wielu koncertach, festiwalach muzycznych odbywających się na terenie Polski, jak również poza jej granicami (m.in. na Festiwalach: „Muzyki Wiedeńskiej”, „Gwiazdy Promują” oraz „Silesia Sonans” w Jeleniej Górze, “Musica Moderna” w Łodzi, Barendorfer Klassik Festival w Iserlohn, Akkordeon Festival w Wiedniu). Jest także laureatem czołowych nagród na ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursach akordeonowych w kategoriach solistów i kameralistów.

Brał udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystow, jak Włodzimierz Lech Puchnowski, Joachim Pichura, Jerzy Kaszuba, Yuri Shishkin (Rosja), Aleksander Dmitriew (Rosja),  Wladimir Murza (Ukraina), Mie Miki-Schenck (Japonia),Teodoro Anzellotii (Włochy), Joseph Macerollo (Kanada).

W 2001 roku był solistą orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, a w 2006 roku wystąpił z Orkiestrą Polskiego Radia pod dyr. Jerzego Maksymiuka w Warszawie. Latem 2008 roku brał udział oraz nagrał muzykę do spektaklu Czajka Antoniego Czechowa w reżyserii Piotra Szalszy, wystawianego na jednym z największych festiwali teatralnych w zachodniej Europie w Austrii (Festspiel Reichenau). W  kwietniu 2009 roku wspólnie z wiolonczelistą Reinhardem Latzko wystąpił jako solista orkiestry kameralnej Konservatorium Privat Universität w Wiedniu, a dwa lata później jako solista orkiestry kameralnej Hochschule für Musik Detmold pod dyrekcją maestro Ralfa Gothoniego.

Źródło: www.jaroslawgaluszka.pl

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign