i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncerty kolędowe

Chór Filharmonii Narodowej
Michałowski / Wilczyńska / Pankowiak / soliści

13 i 16 grudnia 2018

Więcej...

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

sob., 22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / akordeon

Jarosław Gałuszka

Urodził się w 1981 roku w Jeleniej Górze. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku ośmiu lat w tamtejszej Szkole Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem w 2001 roku w klasie Tomasza Gadziny. W latach 2001-2004 studiował w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Początkowo w klasie akordeonu Bogdana Dowlasza, a następnie w klasie Jerzego Jurka. W latach 2004-2006 kontynuował swoją naukę w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Jerzego Jurka otrzymując dyplom z wyróżnieniem oraz tytuł magistra sztuki.

W latach 2007-2010 szkolił się w Konservatorium Privat Universität w Wiedniu w klasie akordeonu Grzegorza Stopy. Jest absolwentem Hochschule für Musik Detmold w Niemczech, gdzie ukończył Konzertexamen również w klasie Grzegorza Stopy (2012).

W trakcie trwania nauki brał udział w wielu koncertach, festiwalach muzycznych odbywających się na terenie Polski, jak również poza jej granicami (m.in. na Festiwalach: „Muzyki Wiedeńskiej”, „Gwiazdy Promują” oraz „Silesia Sonans” w Jeleniej Górze, “Musica Moderna” w Łodzi, Barendorfer Klassik Festival w Iserlohn, Akkordeon Festival w Wiedniu). Jest także laureatem czołowych nagród na ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursach akordeonowych w kategoriach solistów i kameralistów.

Brał udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystow, jak Włodzimierz Lech Puchnowski, Joachim Pichura, Jerzy Kaszuba, Yuri Shishkin (Rosja), Aleksander Dmitriew (Rosja),  Wladimir Murza (Ukraina), Mie Miki-Schenck (Japonia),Teodoro Anzellotii (Włochy), Joseph Macerollo (Kanada).

W 2001 roku był solistą orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, a w 2006 roku wystąpił z Orkiestrą Polskiego Radia pod dyr. Jerzego Maksymiuka w Warszawie. Latem 2008 roku brał udział oraz nagrał muzykę do spektaklu Czajka Antoniego Czechowa w reżyserii Piotra Szalszy, wystawianego na jednym z największych festiwali teatralnych w zachodniej Europie w Austrii (Festspiel Reichenau). W  kwietniu 2009 roku wspólnie z wiolonczelistą Reinhardem Latzko wystąpił jako solista orkiestry kameralnej Konservatorium Privat Universität w Wiedniu, a dwa lata później jako solista orkiestry kameralnej Hochschule für Musik Detmold pod dyrekcją maestro Ralfa Gothoniego.

Źródło: www.jaroslawgaluszka.pl

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign