i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Inauguracja sezonu artystycznego 2018/2019

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk, Seong-Jin Cho
5.10, piątek, 19:30
6.10, sobota, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Harmonogram transmisji internetowych naszych koncertów
w nowym sezonie

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / klawesyn

Jean Rondeau

Artysta przez ponad 10 lat uczył się gry na klawesynie pod kierunkiem Blandine Verlet. Następnie studiował techniki realizacji basso continuo, grę na organach i fortepianie, kompozycję, jazz i improwizację oraz dyrygenturę. Studia kontynuował w Conservatoire National Supérieur de Musique w Paryżu (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. W 2012 roku, w wieku zaledwie 21 lat, został jednym z najmłodszych laureatów I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym w Brugii (organizowanym w ramach MAfestival), a także zdobywcą nagrody Fundacji Rozwoju Orkiestry Barokowej Unii Europejskiej (EUBO Development Trust) dla najbardziej obiecującego młodego muzyka z krajów Unii Europejskiej.

Jean Rondeau jest wziętym solistą, kameralistą i dyrygentem zapraszanym do występów w Europie, Ameryce oraz Azji. Często koncertuje z kwartetem barokowym Nevermind. Niezależnie od gry na klawesynie, artysta założył zespół Note Forget, w ramach którego prezentuje swoje własne jazzowe kompozycje i improwizacje fortepianowe.

Artysta jest związany wyłącznym kontraktem nagraniowym z wytwórnią Erato. Jego debiutancki album Imagine z muzyką J.S. Bacha, który ukazał się na rynku w styczniu 2015, otrzymał nagrody Choc de Classica oraz Prix Charles Cros. Druga płyta Jeana Rondeau pod szyldem Erato, zatytułowana Vertigo – to hołd dla dwóch barokowych kompozytorów pochodzących z ojczyzny młodego klawesynisty: Jeana-Philippe’a Rameau oraz J. N. Pancrace’a Royera. Na swoim najnowszym krążku, Dynastie, artysta odkrywa na nowo koncerty J.S. Bacha i jego synów na instrumenty klawiszowe. W 2016 roku muzyk skomponował swoją pierwszą oryginalną muzykę filmową – do obrazu Paula Christiana Schwochowa, którego premiera miała miejsce w tym samym roku podczas Festiwalu Filmowego w Locarno.

Oficjalna strona internetowa artysty: www.jean-rondeau.com

Zespoły artystyczne
Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign