i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / klawesyn

Jean Rondeau

Artysta przez ponad 10 lat uczył się gry na klawesynie pod kierunkiem Blandine Verlet. Następnie studiował techniki realizacji basso continuo, grę na organach i fortepianie, kompozycję, jazz i improwizację oraz dyrygenturę. Studia kontynuował w Conservatoire National Supérieur de Musique w Paryżu (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. W 2012 roku, w wieku zaledwie 21 lat, został jednym z najmłodszych laureatów I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym w Brugii (organizowanym w ramach MAfestival), a także zdobywcą nagrody Fundacji Rozwoju Orkiestry Barokowej Unii Europejskiej (EUBO Development Trust) dla najbardziej obiecującego młodego muzyka z krajów Unii Europejskiej.

Jean Rondeau jest wziętym solistą, kameralistą i dyrygentem zapraszanym do występów w Europie, Ameryce oraz Azji. Często koncertuje z kwartetem barokowym Nevermind. Niezależnie od gry na klawesynie, artysta założył zespół Note Forget, w ramach którego prezentuje swoje własne jazzowe kompozycje i improwizacje fortepianowe.

Artysta jest związany wyłącznym kontraktem nagraniowym z wytwórnią Erato. Jego debiutancki album Imagine z muzyką J.S. Bacha, który ukazał się na rynku w styczniu 2015, otrzymał nagrody Choc de Classica oraz Prix Charles Cros. Druga płyta Jeana Rondeau pod szyldem Erato, zatytułowana Vertigo – to hołd dla dwóch barokowych kompozytorów pochodzących z ojczyzny młodego klawesynisty: Jeana-Philippe’a Rameau oraz J. N. Pancrace’a Royera. Na swoim najnowszym krążku, Dynastie, artysta odkrywa na nowo koncerty J.S. Bacha i jego synów na instrumenty klawiszowe. W 2016 roku muzyk skomponował swoją pierwszą oryginalną muzykę filmową – do obrazu Paula Christiana Schwochowa, którego premiera miała miejsce w tym samym roku podczas Festiwalu Filmowego w Locarno.

Oficjalna strona internetowa artysty: www.jean-rondeau.com

Zespoły artystyczne
Koncerty
Więcej... Po prostu... Filharmonia!
Nad mapą barokowej Europy - Gdy Lipsk był muzyczną stolicą Europy
Johann Christoph Bach - Preludium chorałowe Wer Gott vertraut, hat wohl gebaut Georg Philipp Telemann - Uwertura L’Omphale e-moll TWV 55:e8 Carl Philipp Emanuel Bach - Sinfonia C-dur Wq 182 nr 3 Przerwa [20'] Johann Sebastian Bach - V Koncert klawesynowy f-moll BWV 1056 Johann Christian Bach - Koncert klawesynowy f-moll W C73
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign