i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncerty kolędowe

Chór Filharmonii Narodowej
Michałowski / Wilczyńska / Pankowiak / soliści

13 i 16 grudnia 2018

Więcej...

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

sob., 22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / akordeon

Jędrzej Jarocki

Urodził się w 1992 roku w Białymstoku. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Białymstoku, pod kierunkiem mgra Bogdana Kory. W 2011 roku ukończył białostocką Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Witolda Lutosławskiego, w klasie tego samego pedagoga. Od roku akademickiego 2011/2012 studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, pod kierunkiem prof. zw. Klaudiusza Barana. Swoje umiejętności doskonalił podczas lekcji mistrzowskich pod okiem takich akordeonistów, jak Mie Miki, Matti Rantanen, Geir Draugsvoll, Yuri Shishkin, Stefan Hussong, Claudio Jacomucci czy Jerzy Jurek.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wykonawczych, m.in. 52. Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Klingenthal (2015, II miejsce w kat. solowej, III miejsce w kat. kameralnej wraz z flecistką Jennyfer Fouani); Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Wilnie (2015, I miejsce solo, II miejsce w duecie z Jennyfer Fouani); XVI Konfrontacji Akordeonowych w Gorlicach (2015, I miejsce solo, I miejsce w duecie z Jennyfer Fouani); VIII Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Czechowicach-Dziedzicach (2014, II miejsce w trio akordeonowym z Andrzejem Grzybowskim i Przemysławem Wojcie­chowskim); XVIII Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (2014, II miejsce solo), Konkursu Akordeonowego w Mławie (I miejsca solo w latach 2015, 2014 i 2010).

Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Młoda Polska”. Wielokrotnie otrzymywał stypendia artystyczne Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej WIDOK, Fundacji J&S Pro Bono Poloniae (Otwarta Filharmonia Agrafki Muzycznej), Marszałka Województwa Podlaskiego. Był również objęty programem stypendialnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Występował m.in. w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Od października 2015 roku, w ramach stażu asystenckiego prowadzi na UMFC zajęcia w klasach akordeonu i kameralistyki.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign