i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / dyrygent

Jimmy Chiang

Dyrygent i pianista urodzony w Hongkongu w rodzinie o muzycznych tradycjach. Od najmłodszych lat uczył się gry na fortepianie i wiolonczeli, a ponadto kształcił się w zakresie kompozycji. Ukończył Trinity College of Music w Londynie i Baylor University w USA. Studiował pod kierunkiem Leopolda Hagera na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, gdzie uzyskał dyplom.

Ważnym wydarzeniem w jego karierze było zdobycie I miejsca w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Dyrygentów im. Lovro von Matačića w Zagrzebiu w 2007 roku. W latach 2007-09 pracował jako asystent dyrygenta przy wagnerowskiej tetralogii Pierścień Nibelunga w Theater Lübeck. Ponadto przygotował liczne premiery operowe (m.in. Grand Macabre Ligietiego w reż. Calixto Bieito) w Theater Freiburg, gdzie pracował w latach 2009-2011. Od 2008 roku jest pierwszym dyrygentem Pan Asia Symphony w Hongkongu. We wrześniu 2013 roku został dyrygentem Wiener Sängerknaben.

Jimmy Chiang jest artystą wszechstronnym, dyrygującym dziełami operowymi, symfonicznymi, chóralnymi, kameralnymi. Występuje także w roli akompaniatora towarzysząc śpiewakom w repertuarze pieśniowym i operowym. 

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign