i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncerty kolędowe

Chór Filharmonii Narodowej
Michałowski / Wilczyńska / Pankowiak / soliści

13 i 16 grudnia 2018

Więcej...

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

sob., 22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / dyrygent

Jimmy Chiang

Dyrygent i pianista urodzony w Hongkongu w rodzinie o muzycznych tradycjach. Od najmłodszych lat uczył się gry na fortepianie i wiolonczeli, a ponadto kształcił się w zakresie kompozycji. Ukończył Trinity College of Music w Londynie i Baylor University w USA. Studiował pod kierunkiem Leopolda Hagera na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, gdzie uzyskał dyplom.

Ważnym wydarzeniem w jego karierze było zdobycie I miejsca w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Dyrygentów im. Lovro von Matačića w Zagrzebiu w 2007 roku. W latach 2007-09 pracował jako asystent dyrygenta przy wagnerowskiej tetralogii Pierścień Nibelunga w Theater Lübeck. Ponadto przygotował liczne premiery operowe (m.in. Grand Macabre Ligietiego w reż. Calixto Bieito) w Theater Freiburg, gdzie pracował w latach 2009-2011. Od 2008 roku jest pierwszym dyrygentem Pan Asia Symphony w Hongkongu. We wrześniu 2013 roku został dyrygentem Wiener Sängerknaben.

Jimmy Chiang jest artystą wszechstronnym, dyrygującym dziełami operowymi, symfonicznymi, chóralnymi, kameralnymi. Występuje także w roli akompaniatora towarzysząc śpiewakom w repertuarze pieśniowym i operowym. 

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign