i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Rodek / Pernoo

pt., 22.03, 19:30
sob. 23.03, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

wtorek, 7 maja, 19:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej / Eiji Oue
Zapłatyński / Ohar-Sprawka / Lis / Kośmieja

pt., 29.03, 19:30
sob....

przejdź do listy

Artyści gościnni / śpiew

Luciana Mancini

Mezzosopranistka Luciana Mancini studiowała w Holandii, gdzie szybko rozpoczęła występy w Studiu Operowym, równolegle przygotowując pracę magisterską na temat monodii włoskiej po roku 1600. Od tego czasu artystka występuje pod batutą takich dyrygentów, jak René Jacobs, Jean-Christophe Spinosi, Enrico Onofri, Pablo Heras-Casado, Neeme Järvi oraz Juanjo Mena. Śpiewała m.in. z zespołami L'Arpeggiata, La Fenice, Lautten Compagney, Divino Sospiro, Orquesta Barroca de Sevilla, Ensemble Matheus oraz z Orkiestrą Filharmoniczną w Bergen (Bergen Filharmoniske Orkester). Współpracowała z takimi reżyserami, jak Benjamin Lazar, Sigrid T'Hooft, Pablo Maritano i Achim Freyer, w ostatnim okresie – także z choreografką Sashą Waltz w jej poszukiwaniach bardziej fizycznego wymiaru występu scenicznego.

Luciana Mancini urodziła się w Szwecji w rodzinie o chilijskich korzeniach. Jej wykształcenie obejmuje muzykę klasyczną i ludową z całego świata. W kontekście tych licznych inspiracji artystka od najmłodszych lat zgłębia rozmaite odcienie palety środków wyrazu wokalnego.

Śpiewaczka wykonywała partie w operach od Monteverdiego (Zwiastunka w Orfeuszu) po Donizettiego (Smeton w Annie Boleyn), a także partie wokalne od Guillaume’a de Machaut po Astora Piazzollę, dostosowując swoje interpretacje za każdym razem do właściwego epoce stylu z ogromną dbałością i pasją.

Zespoły artystyczne
Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign