i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / śpiew

Luciana Mancini

Mezzosopranistka Luciana Mancini studiowała w Holandii, gdzie szybko rozpoczęła występy w Studiu Operowym, równolegle przygotowując pracę magisterską na temat monodii włoskiej po roku 1600. Od tego czasu artystka występuje pod batutą takich dyrygentów, jak René Jacobs, Jean-Christophe Spinosi, Enrico Onofri, Pablo Heras-Casado, Neeme Järvi oraz Juanjo Mena. Śpiewała m.in. z zespołami L'Arpeggiata, La Fenice, Lautten Compagney, Divino Sospiro, Orquesta Barroca de Sevilla, Ensemble Matheus oraz z Orkiestrą Filharmoniczną w Bergen (Bergen Filharmoniske Orkester). Współpracowała z takimi reżyserami, jak Benjamin Lazar, Sigrid T'Hooft, Pablo Maritano i Achim Freyer, w ostatnim okresie – także z choreografką Sashą Waltz w jej poszukiwaniach bardziej fizycznego wymiaru występu scenicznego.

Luciana Mancini urodziła się w Szwecji w rodzinie o chilijskich korzeniach. Jej wykształcenie obejmuje muzykę klasyczną i ludową z całego świata. W kontekście tych licznych inspiracji artystka od najmłodszych lat zgłębia rozmaite odcienie palety środków wyrazu wokalnego.

Śpiewaczka wykonywała partie w operach od Monteverdiego (Zwiastunka w Orfeuszu) po Donizettiego (Smeton w Annie Boleyn), a także partie wokalne od Guillaume’a de Machaut po Astora Piazzollę, dostosowując swoje interpretacje za każdym razem do właściwego epoce stylu z ogromną dbałością i pasją.

Zespoły artystyczne
Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign