i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert oratoryjny

Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej
Michałowski / soliści

pt. 22.02, godz. 19:30
sob., 23.02, godz. 18:00

Więcej...

Konkurs na koncepcję graficzną

FN ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji graficznej materiałów promocyjno-reklamowych.
Więcej...

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Kaspszyk / Baeva

sob., 2.03, godz. 18:00
niedz. 3.03, godz. 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej

16 marca, 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / taniec

Magdalena Niernsee

“Taniec jest dla mnie odkrywaniem siebie i sposobem na komunikację z innymi. Jest codziennością treningu i świętem pokazu. Nauką ekspresji, budowania emocji, rytmem, który jest wszędzie obecny.

Chciałabym podzielić się kawałkiem mojego tanecznego doświadczenia z innymi. Oswajać dla tych, którym wydaje się trudny i pokazywać całą gamę emocji jakie w sobie zawiera dla tych, którzy już się w tańcu zakochali.”

 

Pierwsza w Polsce tancerka Kathak o profesjonalnym wykształceniu kierunkowym. Absolwentka Wyższej Szkoły Tańca Kathak – Kathak Kendra w New Delhi (stypendystka ICCR w latach 2009-2013). Wychowanka słynnego Pt. Jai Kishan Maharaj – mistrza stylu Lucknow. Tańczy Kathak i kathak contemporary fusion oraz współpracuje w projektach artystycznych z tancerzami różnych technik. Prowadzi lekcje stałe i warsztaty z powyższych technik oraz z tańca Bollywood.

Gra na instrumencie pakhawaj, kształciła się w zakresie hindustani vocal, aktywnie praktykuje jogę.

Jedna z założycielek Fundacji ArtIndialog, której zadaniem jest promowanie wysokiej sztuki indyjskiej oraz nawiązywanie dialogu międzykulturowego.

Tańcem indyjskim zajmuje się od 1998 roku. Zaczynała od tańca Bharatanatyam i półklasycznego Bollywood. Była jedną z pierwszych osób promujących taniec indyjski w Polsce. Założyła zespół i szkołę Tańca Indyjskiego Alapadma (działalność w latach 2006-2009).

W 2006 roku zafascynowała się tańcem Kathak. Nagrodzona stypendium ICCR wyjechała do New Delhi na cztery lata. W latach 2009-2013  mieszkała stale w New Delhi, rozwijając swoją wiedzę taneczną, poznając kulturę i codzienne życie Indii – doświadczenie, którym obecnie dzieli się z polskimi odbiorcami podczas warsztatów, pokazów i prelekcji.

Współpracuje z Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu, Ambasadą Indii oraz India International Foundation, Muzeum Azji i Pacyfiku. Występowała na wielu scenach w Polsce i za granicą.

Jest współautorką spektaklu “Nayika-oblicza kobiecości” (premiera marzec 2014),  autorką spektaklu “India katha” (premiera wrzesień 2014) oraz współtwórcą widowiska choreograficznego “Wędrówki Duende” (premiera kwiecień 2015).

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign