i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / fortepian

Marek Ruszczyński

Marek Ruszczyński ukończył studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Już jako dziecko wygrywał liczne nagrody krajowe, a w wieku 17 lat otrzymał 3 nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym w Andorze. W wieku lat 19 za swoje osiągnięcia otrzymal nagrodę od Ministerstwa Kultury i Edukacji, a po ukończeniu studiów jako najlepszy z absolwentów północnej Polski od Gdansk and Brussels Rotary Club.

Następnie rozwijał się jako pianista – akompaniator w Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasach Ronana O’Hora i Rudolfa Piernaya, gdzie ponownie jako najlepszy z pianistów został dwukrotnie nagrodzony prestiżowym Gold Medal w latach 2009 i 2011. Kolejny sukces to wygrana Prix de Piano podczas Nadia and Lili Boulanger International Voice-Piano Competition 2012 w Paryżu oraz otrzymanie takich stypendiów i tytułów jak Samling Scholar, a Britten-Pears Young Artist i absolwent Academie Musicale de Villecroze.

Po ukończeniu studiów na GSMD rozwijał się pracując z takimi artystami jak Elly Ameling, Dietrich Fischer-Dieskau, Teresa Berganza, Roger Vignoles i Dalton Baldwin. Koncertował w całej Europie, występując takich miejscach jak między innymi Wigmore Hall, Barbican Hall, Berlin Philharmonie, La Salle Doree de Banque de France, Fondation Singer-Pollignac in Paris i Musikverein w Wiedniu.

Pracowal jako coach wokalny w Royal Irish Academy of Music w Dublinie oraz Guildhall School of Music and Drama w Londynie, a we wrześniu 2013 rozpoczął pracę jako korepetytor operowy w National Opera Studio w Londynie.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign