i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

sob., 22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / fortepian

Marek Ruszczyński

Marek Ruszczyński ukończył studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Już jako dziecko wygrywał liczne nagrody krajowe, a w wieku 17 lat otrzymał 3 nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym w Andorze. W wieku lat 19 za swoje osiągnięcia otrzymal nagrodę od Ministerstwa Kultury i Edukacji, a po ukończeniu studiów jako najlepszy z absolwentów północnej Polski od Gdansk and Brussels Rotary Club.

Następnie rozwijał się jako pianista – akompaniator w Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasach Ronana O’Hora i Rudolfa Piernaya, gdzie ponownie jako najlepszy z pianistów został dwukrotnie nagrodzony prestiżowym Gold Medal w latach 2009 i 2011. Kolejny sukces to wygrana Prix de Piano podczas Nadia and Lili Boulanger International Voice-Piano Competition 2012 w Paryżu oraz otrzymanie takich stypendiów i tytułów jak Samling Scholar, a Britten-Pears Young Artist i absolwent Academie Musicale de Villecroze.

Po ukończeniu studiów na GSMD rozwijał się pracując z takimi artystami jak Elly Ameling, Dietrich Fischer-Dieskau, Teresa Berganza, Roger Vignoles i Dalton Baldwin. Koncertował w całej Europie, występując takich miejscach jak między innymi Wigmore Hall, Barbican Hall, Berlin Philharmonie, La Salle Doree de Banque de France, Fondation Singer-Pollignac in Paris i Musikverein w Wiedniu.

Pracowal jako coach wokalny w Royal Irish Academy of Music w Dublinie oraz Guildhall School of Music and Drama w Londynie, a we wrześniu 2013 rozpoczął pracę jako korepetytor operowy w National Opera Studio w Londynie.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign