i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Po prostu... Filharmonia!

Projekt 5: Georg Friedrich Händel – Concerti grossi op. 6 - Barokowa orkiestra pręży muskuły

12 kwietnia, 19:00

Więcej

Transmisje online w sezonie 2017/2018

Harmonogram transmisji

Najbliższy koncert
sobota, 7 kwietnia 2018

Więcej

Przesłuchania do OFN


Więcej
przejdź do listy

Artyści gościnni / flet

Maria Lewicka

Uczennica ZPOSM I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat w klasie Bożeny Pawliny. W wieku 11 lat wystąpiła w Filharmonii Narodowej na koncercie dla Małych Melomanów, wykonując Walc a-moll Fryderyka Chopina. Naukę gry na flecie poprzecznym w klasie Marzeny Niciewicz rozpoczęła w wieku 12 lat i już w pierwszym roku nauki otrzymała II nagrodę na Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie (I nagrody nie przyznano).

Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich m.in. pod kierunkiem Urszuli Janik, Eweliny Zawiślak, Elżbiety Dastych-Szwarc, Elżbiety Woleńskiej, Marii Peradzyńskiej-Filip, Łukasza Długosza i Seweryna Zapłatyńskiego. Zdobyła wyróżnienia na licznych konkursach zarówno solo jak i w zespołach kameralnych. W kwietniu 2016 roku ponownie zajęła II miejsce na Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie. W  2016 grała w Polskiej Orkiestrze Młodzieżowej LYO przy Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Od czerwca 2016 współpracuje i koncertuje jako solistka z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej w koncertach poza siedzibą, m.in. w cyklu "Mistrzowie Muzycznych Krajobrazów" (programy Vivaldi-Morricone i Bach-Kilar). W 2017 roku zdobyła III nagrodę na Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu w Sochaczewie oraz wyróżnienie na I E-Konfrontacjach Młodych w Koszalinie. W lipcu uczestniczyła w kursie mistrzowskim International Forum for flute and piano (Diekirch, Luxemburg). W 2017 roku grała w International Lutosławski Youth Orchestra w Filharmonii Szczecińskiej. 

Koncerty
Więcej Koncerty poza siedzibą
Koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej
Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga c-moll BWV 847 Johann Sebastian Bach - Aria z Suity D-dur nr 3 BWV 1068 Georg Philipp Telemann - Vivace z Sonaty D-dur Wolfgang Amadeus Mozart - Eine Kleine Nachtmusik G-dur KV 525, część pierwsza Saverio Mercadante - Koncert e-moll na flet i orkiestrę, część trzecia Fryderyk Chopin - Preludium e-moll op. 28 nr 4 Johann Strauss (syn) - Pizzicato polka op. 234 Johann Strauss (syn) - Odgłosy wiosny op. 410 Isaac Albéniz - Tango op. 165 nr 2 Modest Musorgski - Hopak Siergiej Prokofiew - Taniec antylskich dziewcząt z baletu Romeo i Julia Maurice Ravel - Bolero [13']
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign