i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

OFN / Wit / Lugansky
Rachmaninow

pt., 23.02, 19:30
sob., 24.02, 18:00

Więcej

Orkiestry świata

Litewska Narodowa Orkiestra Symfoniczna
Mirga Gražinytė-Tyla

środa, 28.02, 19:00

Więcej

Po prostu... Filharmonia!

Projekt 4: Prawda źródeł i prawda stylizacji

koncerty 11 i 15 marca

Więcej

Transmisje online w sezonie 2017/2018

Harmonogram transmisji

Najbliższy koncert
7 kwietnia 2018

Więcej
przejdź do listy

Artyści gościnni / Viola da gamba

Myriam Rignol

Rozpoczęła naukę gry na violi da gamba w wieku 7 lat pod kierunkiem Christiana Sali w Konserwatorium Perpignan Mediterranee (dyplom w 2004 roku). Jako 16-latka dołączyła do klasy Marianne Muller w Conservatoire National Supérieur Musique et Danse w Lyonie, gdzie w 2010 roku uzyskała tytuł magistra z najwyższym wyróżnieniem. W ramach europejskiego programu wymiany Erasmus studiowała przez rok pod kierunkiem Rainera Zipperlinga w Hochschule für Musik w Kolonii. Uczestniczyła również w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Jordi Savalla, Wielanda Kuijkena, Philippe’a Pierlota i Emmanuela Balssę.

W 2009 roku uzyskała, jako solistka, II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Gry na Violi da Gamba (Bach-Abel-Wettbewerb) w Köthen, zaś w maju 2010 – I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej w Yamanashi (Japonia), a w sierpniu 2011 – II nagrodę i nagrodę publiczności w Konkursie Muzyki Dawnej (International Competition Musica Antiqua) w Brugii.

Myriam Rignol jest współzałożycielką (ze skrzypaczką Yoko Kawakubo i klawesynistą Julienem Wolfsem) zespołu Les Timbres, z którym zdobyła I nagrodę w Konkursie Muzyki Dawnej w Brugii w 2009 roku oraz Międzynarodową Nagrodę Pro Musicis w roku 2012. Artystka jest również członkinią kilku innych zespołów, m.in. Correspondances (dyr. Sébastien Daucé), Les Arts Florissants (dyr. William Christie) oraz Pygmalion (dyr. Raphaël Pichon), z którymi regularnie występuje i nagrywa. Koncertowała także z takimi zespołami i orkiestrami jak Il Gardellino (dyr. Marcel Ponseele), Le Poème Harmonique (dyr. Vincent Dumestre) oraz Ricercar Consort (dyr. Philippe Pierlot).

Od 2011 prowadzi zajęcia w Konserwatorium w Besançon.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign