i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Inauguracja sezonu artystycznego 2018/2019

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk, Seong-Jin Cho
5.10, piątek, 19:30
6.10, sobota, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Harmonogram transmisji internetowych naszych koncertów
w nowym sezonie

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / Viola da gamba

Myriam Rignol

Rozpoczęła naukę gry na violi da gamba w wieku 7 lat pod kierunkiem Christiana Sali w Konserwatorium Perpignan Mediterranee (dyplom w 2004 roku). Jako 16-latka dołączyła do klasy Marianne Muller w Conservatoire National Supérieur Musique et Danse w Lyonie, gdzie w 2010 roku uzyskała tytuł magistra z najwyższym wyróżnieniem. W ramach europejskiego programu wymiany Erasmus studiowała przez rok pod kierunkiem Rainera Zipperlinga w Hochschule für Musik w Kolonii. Uczestniczyła również w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Jordi Savalla, Wielanda Kuijkena, Philippe’a Pierlota i Emmanuela Balssę.

W 2009 roku uzyskała, jako solistka, II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Gry na Violi da Gamba (Bach-Abel-Wettbewerb) w Köthen, zaś w maju 2010 – I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej w Yamanashi (Japonia), a w sierpniu 2011 – II nagrodę i nagrodę publiczności w Konkursie Muzyki Dawnej (International Competition Musica Antiqua) w Brugii.

Myriam Rignol jest współzałożycielką (ze skrzypaczką Yoko Kawakubo i klawesynistą Julienem Wolfsem) zespołu Les Timbres, z którym zdobyła I nagrodę w Konkursie Muzyki Dawnej w Brugii w 2009 roku oraz Międzynarodową Nagrodę Pro Musicis w roku 2012. Artystka jest również członkinią kilku innych zespołów, m.in. Correspondances (dyr. Sébastien Daucé), Les Arts Florissants (dyr. William Christie) oraz Pygmalion (dyr. Raphaël Pichon), z którymi regularnie występuje i nagrywa. Koncertowała także z takimi zespołami i orkiestrami jak Il Gardellino (dyr. Marcel Ponseele), Le Poème Harmonique (dyr. Vincent Dumestre) oraz Ricercar Consort (dyr. Philippe Pierlot).

Od 2011 prowadzi zajęcia w Konserwatorium w Besançon.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign