i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / Viola da gamba

Myriam Rignol

Rozpoczęła naukę gry na violi da gamba w wieku 7 lat pod kierunkiem Christiana Sali w Konserwatorium Perpignan Mediterranee (dyplom w 2004 roku). Jako 16-latka dołączyła do klasy Marianne Muller w Conservatoire National Supérieur Musique et Danse w Lyonie, gdzie w 2010 roku uzyskała tytuł magistra z najwyższym wyróżnieniem. W ramach europejskiego programu wymiany Erasmus studiowała przez rok pod kierunkiem Rainera Zipperlinga w Hochschule für Musik w Kolonii. Uczestniczyła również w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Jordi Savalla, Wielanda Kuijkena, Philippe’a Pierlota i Emmanuela Balssę.

W 2009 roku uzyskała, jako solistka, II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Gry na Violi da Gamba (Bach-Abel-Wettbewerb) w Köthen, zaś w maju 2010 – I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej w Yamanashi (Japonia), a w sierpniu 2011 – II nagrodę i nagrodę publiczności w Konkursie Muzyki Dawnej (International Competition Musica Antiqua) w Brugii.

Myriam Rignol jest współzałożycielką (ze skrzypaczką Yoko Kawakubo i klawesynistą Julienem Wolfsem) zespołu Les Timbres, z którym zdobyła I nagrodę w Konkursie Muzyki Dawnej w Brugii w 2009 roku oraz Międzynarodową Nagrodę Pro Musicis w roku 2012. Artystka jest również członkinią kilku innych zespołów, m.in. Correspondances (dyr. Sébastien Daucé), Les Arts Florissants (dyr. William Christie) oraz Pygmalion (dyr. Raphaël Pichon), z którymi regularnie występuje i nagrywa. Koncertowała także z takimi zespołami i orkiestrami jak Il Gardellino (dyr. Marcel Ponseele), Le Poème Harmonique (dyr. Vincent Dumestre) oraz Ricercar Consort (dyr. Philippe Pierlot).

Od 2011 prowadzi zajęcia w Konserwatorium w Besançon.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign