i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Tomasiewicz / Baráti

pt., 26.04, 19:30
sob., 27.04, 18:00

Więcej...

Moniuszko na Moniuszki

5 maja Filharmonia świętować będzie
200. rocznicę urodzin
Stanisława Moniuszki

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

wtorek, 7 maja, 19:00

Więcej...

Garrick Ohlsson

Boston Symphony Chamber Players
Garrick Ohlsson - fortepian

wtorek, 14 maja, 19:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / śpiew

Nataša Mirković

Pochodząca z Bośni i Hercegowiny śpiewaczka-aktorka Nataša Mirković studiowała początkowo muzykologię w Sarajewie, następnie śpiew klasyczny, wykonawstwo pieśni romantycznych i oratoriów w Grazu. Od wielu lat mieszka w Wiedniu i rozwija bogatą karierę solową, od występów w Operze w Grazu po role w wiedeńskiej Volksoper oraz liczne produkcje teatralne, operowe i koncertowe w tym mieście. W kręgu zainteresowań artystki znajdują się: pieśń artystyczna, muzyka dawna, barokowa oraz tradycyjna ludowa.

Nataša Mirković jest obecnie wziętą wykonawczynią zapraszaną do występów w prestiżowych teatrach i na międzynarodowych festiwalach w całej Europie. W 2010 roku nagrała z Matthiasem Loibnerem akompaniującym jej na lirze korbowej wersję Podróży zimowej Franciszka Schuberta. Płyta ta zyskała znaczne uznanie publiczności i krytyków. Otrzymała także nagrodę programu Pasticcio rozgłośni radiowej Österreich 1.

Niezwykła wszechstronność artystki, manifestująca się w wielu różnych gatunkach muzycznych, została również doceniona w Hollywood. Kompozytor Gabriel Yared zaprosił ją jako wykonawczynię głównego tematu w filmie In the Country of Blood and Honey (Kraina miodu i krwi, 2011), będącym debiutem reżyserskim Angeliny Jolie, a także do udziału w nagraniu muzyki do filmu Terry’ego George’a The Promise (Przyrzeczenie).

Zamiłowanie artystki do folkloru wielokrotnie prowadziło ją ku jej własnym korzeniom kulturowym, ku tradycjom muzycznym Bałkanów. Również z tej inspiracji powstał jej najnowszy projekt, En El Amor. Płyta, wydana przez wytwórnię Carpe Diem w 2017 roku zdobyła słynną nagrodę niemieckich krytyków muzycznych (Preis der deutschen Schallplattenkritik, PDSK, przyznawaną przez stowarzyszenie PDSK Verein) za najlepszy projekt przekraczający granice kultur (Grenzgänge) oraz najlepsze nagranie roku 2017.

Niezależnie od intensywnego kalendarza koncertowego, Nataša Mirković od 17 lat prowadzi kursy i warsztaty na całym świecie, przekazując zawodowym śpiewakom, trenerom głosu i entuzjastom muzyki swoją własną uniwersalną metodę prowadzenia głosu, wiedzę i doświadczenie wykonawcze.

 

[2018]

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign