i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Rodek / Pernoo

pt., 22.03, 19:30
sob. 23.03, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

wtorek, 7 maja, 19:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej / Eiji Oue
Zapłatyński / Ohar-Sprawka / Lis / Kośmieja

pt., 29.03, 19:30
sob....

przejdź do listy

Artyści gościnni / bas

Rafał Siwek

Debiutował w Operze Wrocławskiej w 2000 roku nagraniem Trubadura Verdiego. Od 2001 roku jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej. W 2002 roku zadebiutował na scenie Opery Narodowej jako Gremin w Onieginie Czajkowskiego.

W 2005 roku na zaproszenie Zubina Mehty śpiewa Requiem Verdiego w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie. Występ ten owocuje kolejnymi zaproszeniami ze strony Maestra – do wykonania roli Filipa II w Don Carlosie w Tel Avivie z Israel Philharmonic Orchestra i IX Symfonii z Orchestra Maggio Musicale Fiorentino oraz stałą obecnością na scenach włoskich: Arena di Verona (Colline w Cyganerii), Teatro Regio w Turynie (Filip II w Don Carlosie), Opera Rzymska (Król Marek w Tristanie i Izoldzie), Teatro Comunale w Bolonii (Oroveso w Normie), Teatro Verdi w Trieście (Rodolfo w Lunatyczce), Teatro Maggio Musicale Fiorentino (Colline w Cyganerii i Ferrando w Trubadurze), Festiwal Pucciniego w Torre del Lago (Timur w Turandot), Teatro Regio w Parmie (Wurm w Luizie Miller i ostatnio Fiesco w Simon Boccanegra), Teatro Carlo Felice w Genui (Zachariasz w Nabucco), Teatro Massimo Bellini w Katanii (Silva w Ernanim) oraz w teatrach Palermo, Cagliari, Bari, Modeny, Pizy, Piacenzy i Mantui.

Od 2007 roku wielokrotnie występuje z Lorinem Maazelem, śpiewając IX Symfonię Beethovena w Watykanie, Mediolanie, Brukseli (Parlament Europejski) oraz w Accademia Nazionale di Santa Cecilia i Auditorium Conciliazione w Rzymie, Requiem Verdiego w Basilica di San Marco w Wenecji, Mediolanie, Cassablance, Busseto, Asyżu i Jerozolimie, Ramfisa w Aidzie w Sao Paulo i Rio de Janeiro, Wurma w Luizie Miller w Operze w Walencji.

Współpracuje z najwybitniejszymi dyrygentami: Zubin Mehta, Lorin Maazel, Semyon Bychkov, Daniel Oren, Gianluigi Gelmetti, Krzysztof Penderecki, Helmuth Rilling, Alberto Zedda i prestiżowymi scenami operowymi i koncertowymi Europy: Concertgebouw w Amsterdamie, Theatre du Chatelet w Paryżu, Beethovenfest w Bonn, Operą Królewską i Palais des Beaux Arts w Brukseli, Accademia di Santa Cecilia w Rzymie, Operą Lille, Operą w Luksemburgu, Savonlinna Festival i in.

Nagrał dwukrotnie Requiem Verdiego. W 2005 roku pod batutą Zubina Mehty dla TDK oraz w 2007 roku dla Medici Art pod kierownictwem muzycznym Lorina Maazela, Edgara Pucciniego u boku Plácido Domingo dla Deutsche Grammophon(2005), Luizę Miller dla Decca(2007), Normę Belliniego dla Hardy Classic(2008) oraz IX Symfonie Beethovena pod batutą Lorina Maazela dla Kultur(2007).

fot. Wojciech Wieteska

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign