i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Po prostu... Filharmonia!

Projekt 5: Georg Friedrich Händel – Concerti grossi op. 6 - Barokowa orkiestra pręży muskuły

12 kwietnia, 19:00

Więcej

Transmisje online w sezonie 2017/2018

Harmonogram transmisji

Najbliższy koncert
sobota, 7 kwietnia 2018

Więcej

Przesłuchania do OFN


Więcej
przejdź do listy

Artyści gościnni / fortepian, kierownictwo muzyczne

Roger Helou

Urodził się w 1978 roku w Buenos Aires, gdzie studiował grę na fortepianie i organach. W 1998 roku przeniósł się do Europy. Równolegle do formalnej edukacji muzycznej zaczął samodzielnie poznawać argentyńskie tanga i folklor. W 2001 roku założył orkiestrę SILENCIO, wykonującą tradycyjne argentyńskie tanga, z którą nagrał do tej pory 3 płyty kompaktowe i jedno DVD. Z tym zespołem Roger Helou występował w najważniejszych ośrodkach muzycznych Europy, m.in. w Paryżu, Zurychu, Berlinie, Salzburgu, Mediolanie, San Sebastian, Kopenhadze, Amsterdamie, Dublinie, Katowicach, Zagrzebiu, na Krecie, a także w Erywaniu i Bejrucie. W ostatnich latach orkiestra zaznaczyła także swoją obecność na scenie muzycznej Buenos Aires.

Roger Helou jest pianistą i aranżerem orkiestry SILENCIO. Występuje też regularnie z Martes Tango Trio, z którym nagrał płytę CD. Od 2001 roku artysta szkoli wiele zespołów tanga w całej Europie. Jest też zapraszany do prowadzenia specjalistycznych warsztatów tanga w wielu ośrodkach, m.in. w Paryżu, Berlinie, Malmö i Tuluzie (więcej informacji: www.silenciotango.com/teaching). 

W Argentynie Roger Helou współpracuje jako pianista i aranżer z Cuarteto Cedron, z którym nagrał trzy albumy: Frisón, frisón, Orejitas Perfumadas oraz Godino. W 2015 roku w Argentynie ukazała się jego płyta CD nagrana w duecie z Juanem Tata Cedrónem, zawierająca muzykę ludową. Artysta skomponował także i stworzył aranżacje części utworów na płytę Lidii Borda Ramito de cedrón

W ostatnim okresie Roger Helou jest odpowiedzialny za kształt programu muzycznego najważniejszej poświęconej tangu rozgłośni radiowej w Argentynie – La 2x4.

 

www.silenciotango.com

Zespoły artystyczne
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign