i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / fortepian, kierownictwo muzyczne

Roger Helou

Urodził się w 1978 roku w Buenos Aires, gdzie studiował grę na fortepianie i organach. W 1998 roku przeniósł się do Europy. Równolegle do formalnej edukacji muzycznej zaczął samodzielnie poznawać argentyńskie tanga i folklor. W 2001 roku założył orkiestrę SILENCIO, wykonującą tradycyjne argentyńskie tanga, z którą nagrał do tej pory 3 płyty kompaktowe i jedno DVD. Z tym zespołem Roger Helou występował w najważniejszych ośrodkach muzycznych Europy, m.in. w Paryżu, Zurychu, Berlinie, Salzburgu, Mediolanie, San Sebastian, Kopenhadze, Amsterdamie, Dublinie, Katowicach, Zagrzebiu, na Krecie, a także w Erywaniu i Bejrucie. W ostatnich latach orkiestra zaznaczyła także swoją obecność na scenie muzycznej Buenos Aires.

Roger Helou jest pianistą i aranżerem orkiestry SILENCIO. Występuje też regularnie z Martes Tango Trio, z którym nagrał płytę CD. Od 2001 roku artysta szkoli wiele zespołów tanga w całej Europie. Jest też zapraszany do prowadzenia specjalistycznych warsztatów tanga w wielu ośrodkach, m.in. w Paryżu, Berlinie, Malmö i Tuluzie (więcej informacji: www.silenciotango.com/teaching). 

W Argentynie Roger Helou współpracuje jako pianista i aranżer z Cuarteto Cedron, z którym nagrał trzy albumy: Frisón, frisón, Orejitas Perfumadas oraz Godino. W 2015 roku w Argentynie ukazała się jego płyta CD nagrana w duecie z Juanem Tata Cedrónem, zawierająca muzykę ludową. Artysta skomponował także i stworzył aranżacje części utworów na płytę Lidii Borda Ramito de cedrón

W ostatnim okresie Roger Helou jest odpowiedzialny za kształt programu muzycznego najważniejszej poświęconej tangu rozgłośni radiowej w Argentynie – La 2x4.

 

www.silenciotango.com

Zespoły artystyczne
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign