i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Rodek / Pernoo

pt., 22.03, 19:30
sob. 23.03, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

wtorek, 7 maja, 19:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Orkiestra Filharmonii Narodowej / Eiji Oue
Zapłatyński / Ohar-Sprawka / Lis / Kośmieja

pt., 29.03, 19:30
sob....

przejdź do listy

Artyści gościnni / fortepian

Stephen Kovacevich

Jako jeden z najbardziej wnikliwych interpretatorów repertuaru fortepianowego, Stephen Kovacevich, nie unikając przedsięwzięć trudnych i ryzykownych – zarówno pod względem muzycznym, jak i technicznym – poszukuje podczas każdego swego występu możliwości największego oddziaływania artystycznego. Pianista, urodzony w Los Angeles, w Europie zadebiutował w roku 1961 w londyńskiej Wigmore Hall i od tego czasu koncertował z największymi orkiestrami pod batutą tak znakomitych dyrygentów, jak Hans Graf, Bernard Haitink, Kurt Masur, Sir Simon Rattle, Georg Solti, Vladimir Ashkenazy, Yannick Nézet-Séguin, David Zinman, Sylvain Cambreling i in.

Wśród ostatnich i nadchodzących wydarzeń w kalendarzu artysty znajdziemy m.in. debiut na Festiwalu Marthy Argerich w Hamburgu (koncert inauguracyjny), występy w duecie z tą pianistką w Los Angeles, Paryżu, Brukseli i Lizbonie, recitale w Paryżu, Berlinie, Bostonie, Zagrzebiu, Dublinie, Cardiff, tournée po krajach Dalekiego Wschodu, występy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego w Teatrze Maryjskim w Petersburgu, Singapore International Piano Festival, PyeongChang Music Festival (Korea Południowa), w pekińskim National Centre for the Performing Arts, także w Waszyngtonie, Genewie, Manchesterze i podczas licznych festiwali europejskich (regularnie gości w Verbier i Lugano), a ponadto koncerty z Orchestre symphonique de Montréal, Yomiuri Nippon Symphony Orchestra, Malaysian Philharmonic Orchestra, Orchestre de chambre de Paris, Sydney Symphony Orchestra i in.

Pianista z zamiłowaniem zajmuje się również kameralistyką, współpracował m.in. z tak wybitnymi muzykami, jak Jacqueline du Pré, Nicola Benedetti, Steven Isserlis, Nigel Kennedy, Gautier Capuçon, Renaud Capuçon, Emmanuel Pahud, Alina Ibragimova, Lynn Harrell, Truls Mørk, Anna Larsson, Philippe Graffin, Kyung Wha Chung, Josef Suk, także z kwartetami Amadeus, Belcea i Cleveland.

Na 75. urodziny Stephena Kovacevicha firma Decca przygotowała limitowane wydanie 25-płytowego boxu z kompletem nagrań pianisty utrwalonych przez wytwórnię Philips. Ostatnia zaś rejestracja płytowa artysty Wariacji na temat walca Diabellego Beethovena dla firmy Onyx przyniosła mu Editor’s Choice (2009) i ‘Top Choice’ (2015) magazynu Gramophone („jego mistrzowska gra [...] przy każdym kolejnym słuchaniu płyty pozwala dostrzec coś nowego”).

 

[2018]

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign