i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / Tenor (Bojomir)

Tomasz Piluchowski

Tenor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat Internationales Gesangswettbewerb w Berlinie (Deutsche Oper) oraz XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Ma w repertuarze partie z oper m.in. Georges'a Bizeta, Piotra Czajkowskiego, Gaetano Donizettiego, Josepha Haydna, Julesa Masseneta, Stanisława Moniuszki, Krzysztofa Pendereckiego, Giacomo Pucciniego, Bedřicha Smetany, Giuseppe Verdiego, a także z operetek i musicali. Posiada bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, kameralny i pieśniarski.

Współpracował ze znakomitymi dyrygentami (m.in. Andriy Yurkevych, Keri-Lynn Wilson, Miguel Gomez-Martinez, Tadeusz Kozłowski, Marek Moś, Lionel Friend, Łukasz Borowicz, Jakub Chrenowicz), orkiestrami (m.in. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej) i  reżyserami (m.in. Keith Warner, Maja Kleczewska, Krzysztof Garbaczewski, Mariusz Treliński, Jerzy Gruza, Emil Wesolowski, Igor Gorzkowski).

Brał udział w międzynarodowych koncertach i festiwalach w Polsce, a także w Estonii, Niemczech, Austrii i na Ukrainie. Śpiewał podczas gal operowych w Warszawie (Viva Mozart), w Kammeroper Schloss Rheinsberg w Niemczech i w Wiedniu.

Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu.
Od 2009 roku jest związany z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, gdzie występował w Borysie Godunowie Modesta Musorgskiego, Traviacie Giuseppe Verdiego, Madame Butterfly Giacomo Pucciniego, prapremierze Sudden Rain Aleksandra Nowaka, Diabłach z Loudun Krzysztofa Pendereckiego, Strasznym dworze Stanisława Moniuszki, prapremierze Zwycięstwa nad słońcem Sławomira Wojciechowskiego oraz w premierze dramatopery Oresteja wg Ajschylosa z muzyką Agaty Zubel, w koprodukcji Teatru Wielkiego i Teatru Narodowego w Warszawie.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign