i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncerty kolędowe

Chór Filharmonii Narodowej
Michałowski / Wilczyńska / Pankowiak / soliści

13 i 16 grudnia 2018

Więcej...

Händel - Mesjasz

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Haselböck / Im / Orliński / Boden / López

21 i 22 grudnia 2018

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
prosto z Sali Koncertowej:

sob., 22 grudnia, godz. 18:00

Więcej...
przejdź do listy

Artyści gościnni / Tenor (Bojomir)

Tomasz Piluchowski

Tenor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat Internationales Gesangswettbewerb w Berlinie (Deutsche Oper) oraz XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Ma w repertuarze partie z oper m.in. Georges'a Bizeta, Piotra Czajkowskiego, Gaetano Donizettiego, Josepha Haydna, Julesa Masseneta, Stanisława Moniuszki, Krzysztofa Pendereckiego, Giacomo Pucciniego, Bedřicha Smetany, Giuseppe Verdiego, a także z operetek i musicali. Posiada bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, kameralny i pieśniarski.

Współpracował ze znakomitymi dyrygentami (m.in. Andriy Yurkevych, Keri-Lynn Wilson, Miguel Gomez-Martinez, Tadeusz Kozłowski, Marek Moś, Lionel Friend, Łukasz Borowicz, Jakub Chrenowicz), orkiestrami (m.in. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej) i  reżyserami (m.in. Keith Warner, Maja Kleczewska, Krzysztof Garbaczewski, Mariusz Treliński, Jerzy Gruza, Emil Wesolowski, Igor Gorzkowski).

Brał udział w międzynarodowych koncertach i festiwalach w Polsce, a także w Estonii, Niemczech, Austrii i na Ukrainie. Śpiewał podczas gal operowych w Warszawie (Viva Mozart), w Kammeroper Schloss Rheinsberg w Niemczech i w Wiedniu.

Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu.
Od 2009 roku jest związany z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, gdzie występował w Borysie Godunowie Modesta Musorgskiego, Traviacie Giuseppe Verdiego, Madame Butterfly Giacomo Pucciniego, prapremierze Sudden Rain Aleksandra Nowaka, Diabłach z Loudun Krzysztofa Pendereckiego, Strasznym dworze Stanisława Moniuszki, prapremierze Zwycięstwa nad słońcem Sławomira Wojciechowskiego oraz w premierze dramatopery Oresteja wg Ajschylosa z muzyką Agaty Zubel, w koprodukcji Teatru Wielkiego i Teatru Narodowego w Warszawie.

Koncerty
Pokaż minione koncerty
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign