Legenda

Koncert symfoniczny

OFN / Kaspszyk / van Keulen

piątek, 26.01, 19:30
sobota, 27.01, 18:00 online!

Po prostu... Filharmonia!

Projekt 3: Wiosna średniowiecza

13 i 14 lutego

Transmisje online w sezonie 2017/2018

Harmonogram transmisji

Najbliższy koncert
27 stycznia 2018

Powrót do listy koncertów

Repertuar

Marcin Wyrostek z zespołem w repertuarze z najnowszej płyty Polacc
Rodzaj koncertu: Koncerty gościnne
Sala: Koncertowa
Cena: 80, 90, 100, 110, 120 zł

Marcin Wyrostek wystąpi wraz ze swoim zespołem Corazon i wokalistą Marcinem Jajkiewiczem z repertuarem z najnowszej płyty Polacc. Nowy album Marcina Wyrostka i jego zespołu znacząco różni się od jego dotychczasowej twórczości. Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze, argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim w muzykach pojawiła się potrzeba sięgnięcia do muzycznej kultury w której wzrastali. Zwrócenie się ku kulturze Polskiej było także związane z licznymi koncertami tematycznymi zespołu poza granicami Kraju, na których Marcin Wyrostek występował w roli promotora polskiej kultury. Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty Marcin Wyrostek "Polacc", gdzie rozmaite motywy "Pol"- skości połączył wspólny "Acc" - ordeonowy mianownik. Na płycie znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi, jak i kompozycje wielkich mistrzów, m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty. Wszystkie utwory zilustrowane i zaaranżowane z muzyczną wrażliwością charakterystyczną dla Marcina Wyrostka. Na płycie w części utworów zespołowi towarzyszy także orkiestra kameralna. Nieoczekiwaną pomocą przy pracach nad nową płytą okazały się zróżnicowane korzenie muzyków z zespołu Marcina. Doprowadziło to przemieszania się muzycznych charakterów, brzmień, tradycji i wspomnień od Pomorza aż po Śląsk. Płyta Polacc z założenia jest wielobarwna i energiczna, a powstałe utwory są efektem poszukiwań wspólnej, polskiej wrażliwości muzycznej, którą odnaleźć można w muzyce polskiej różnych gatunków i na przestrzeni wielu lat.

Wykonawcy:

Marcin Jajkiewicz – wokal
Marcin Wyrostek – akordeon
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Bilety: w cenach 80, 90, 100, 110, 120 zł dostępne na portalu www.bilety24.pl oraz w kasach Filharmonii Narodowej.

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację