i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

Zespoły Filharmonii Narodowej
Kaspszyk / Bendžiūnaitė / Mayer
pt. 31.05, 19:30
sob., 1.06, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Najbliższa transmisja
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/19

sobota, 1 czerwca, 18:00

Więcej...

Koncert symfoniczny

Tbilisi Symphony Orchestra
Vakhtang Kakhidze, Anna Tchania

niedz., 26.05, godz. 18:00

Więcej...
Powrót do listy koncertów

Repertuar

Święta w prezencie
Rodzaj koncertu: Koncerty gościnne
Sala: Koncertowa
Cena: 55 zł

Świąteczny koncert fabularny w wykonaniu aktorów, wokalistów, chórów i orkiestry pod kierownictwem Zuzanny Falkowskiej.

W programie - piosenki Zuzanny Falkowskiej i Jana Stokłosy.

Koncert połączony z akcją charytatywną na rzecz Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

”Święta w prezencie” to familijny koncert fabularny, utrzymany w lekkiej i przystępnej formie. Zawiera elementy przedstawienia interaktywnego oraz teatru muzycznego ze znakomitą muzyką, skomponowaną specjalnie na potrzeby tego wydarzenia przez Zuzannę Falkowską i Jana Stokłosę. Widowisko artystyczne jest dla najmłodszych źródłem wiedzy o Świętach, przekazywanej przez aktorów wcielających się w postaci Renifera, Śnieżynki, Choinki, Bombki i Karpia. Dla dorosłych jest to natomiast szansa na przypomnienie sobie magicznej i bajkowej atmosfery Świąt, z czasów dzieciństwa.

Bohaterowie lądują w nieznanym im dotąd miejscu, zapakowani w paczkę. Wraz z próbą znalezienia celu ich podróży, odkrywają przeróżne zwyczaje i symbole świąteczne. Perypetie, prowadzą ich do finału, w którym okazuje się, że paczka, w którą byli zapakowani to prezent, a co za tym idzie… oni sami są prezentem. Idei „Świąt w prezencie” przyświeca właśnie ta myśl, płynąca z morału przedstawienia: nie zapominajmy, że to my, dla siebie nawzajem, jesteśmy najlepszym prezentem.

Spektakl został zainicjowany w 2012 roku przez dyrygentkę i kompozytorkę Zuzannę Falkowską. Premiera miała miejsce na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od tego czasu odbyło się 5 edycji, w tym w Studio Koncertowym Polskiego Radia oraz w siedzibie Sinfonii Varsovii. W 2016 powstała druga część „Świąt w prezencie”. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem artystów, którzy co roku chętnie biorą udział w koncercie. Obsada wykonawcza to około 100 osób: aktorzy, wokaliści, orkiestra, chór oraz chór dziecięcy. Ciepła atmosfera, towarzysząca produkcji tego niezwykłego wydarzenia, udziela się widzom, którzy wychodzą po koncercie oczarowani rodzinną, świąteczną aurą

 

Bilety do nabycia w kasach Filharmonii Narodowej oraz na biletyna.plwww.kupbilecik.pl

 

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign