i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Finał sezonu 2016/17

Zespoły FN / Kaspszyk / Michałowski
Moser / Vesin / Kasarova / Petsch

transmisja online
2 czerwca, godz. 19:30

Szczegóły

Debiuty w Filharmonii Narodowej

Młodzi i utalentowani - Karolina Mikołajczyk i Iwo Jedynecki.

30 maja, godz. 19:00

Szczegóły

Repertuar

Określ kryteria wyszukiwania:
Miesiąc
Rodzaje koncertów
Artyści
Kompozytorzy
Instrumenty i głosy
Abonamenty
Październik 2015
Więcej Kameralne
Koncert kameralny
Fryderyk Chopin - Introdukcja i Polonez C-dur op.3 na wiolonczelę i fortepian (oprac. Leonard Rose) Eugène Ysaÿe - Sonata na wiolonczelę solo op. 28 Siergiej Rachmaninow - Pieśni w opracowaniu na wiolonczelę i fortepian (oprac. K. Jaroszewska-Rajewska) Krzysztof Penderecki - Per Slava na wiolonczelę solo César Franck - Sonata A-dur (oprac. na wiolonczelę i fortepian J. Delsart)
Listopad 2015
Grudzień 2015
Styczeń 2016
Luty 2016
Marzec 2016
Kwiecień 2016
Maj 2016
Czerwiec 2016
Więcej Kameralne
"Regaty kontrabasowe" - koncert finałowy kursu mistrzowskiego
Ángel Villoldo - El Choclo Jerzy Petersburski - To ostatnia niedziela Astor Piazzolla - Kicho Astor Piazzolla - Tanti Anni Prima Grzegorz Frankowski - Blues for Antek John Newton - Amazing Grace Grzegorz Frankowski - Tango Mobile Grzegorz Frankowski - Orientango/Madrugada Astor Piazzolla - Adiós Nonino Przerwa [20'] Tony Osborne - Blue Suite Giovanni Bottesini - Capriccio di Bravura Jules Massenet - Medytacja z opery Thaïs Vittorio Monti - Czardasz Miloslav Gajdoš - Kaprys Giovanni Bottesini - Passione Amorosa Johann Baptist Wanhal - Koncert na kontrabas E-dur cz. 1
Wrzesień 2016
Październik 2016
Listopad 2016
Grudzień 2016
Styczeń 2017
Luty 2017
Marzec 2017
Więcej Kameralne
Koncert kameralny
Fryderyk Chopin - Introdukcja i Polonez C-dur op. 3 Fryderyk Chopin - Grand Duo concertant na temat z opery Robert Diabeł Meyerbeera E-dur na wiolonczelę i fortepian [14'] Johannes Brahms - I Sonata G-dur na skrzypce i fortepian op. 78 (oprac. na wiolonczelę i fortepian Janos Starker) [27'] Przerwa [20'] Nikołaj Miaskowski - II Sonata na wiolonczelę i fortepian a-moll op. 81 [23'] Manuel de Falla - Siedem ludowych pieśni hiszpańskich (w wersji na głos i fortepian, oprac. János Starker) [17']
Kwiecień 2017
Więcej Kameralne
Ocalić od zapomnienia
Józef Zygmunt Szulc - Sonata op. 61 na skrzypce i fortepian [35'] Erwin Schulhoff - Duo na skrzypce i wiolonczelę [20'] Przerwa [20'] Józef i Henryk Wieniawscy - Grand Duo Polonaise na skrzypce i fortepian op. 8 [15'] Szymon Laks - Kwintet fortepianowy na motywach polskiej muzyki ludowej [20']
Maj 2017
Więcej Kameralne
Koncert kameralny
Hermann Schroeder - Sonata na flet Johann Sebastian Bach - Passacaglia c-moll BWV 582 Paweł Łukaszewski - Arioso Janusz Bielecki - Sonata libera Przerwa [20'] Enjott Schneider - Nekyia Friedrich Wilhelm Markull - Sonata op. 56 Wojciech Kilar - Wokaliza z muzyki do filmu Dziewiąte wrota Zbigniew Kruczek - Preludium i fuga BACH: Menuet Grażyna Pstrokońska-Nawratil - Galaktikos Cécile Chaminade - Meditation Theobald Böhm - Polonaise de Carafa op.7 [razem ok. 90']
Więcej Kameralne
Koncert kameralny
Luigi Boccherini - La musica notturna delle strade di Madrid - quintettino na orkiestrę smyczkową op. 30 nr 6 [13'] Ottorino Respighi - Antiche danze ed arie, suita nr 3 [19'] Kazimierz Sikorski - Koncert na trąbkę, smyczki i perkusję [21'] Przerwa [20'] Tomasz Sikorski - La Notte na smyczki [10'] Arthur Honegger - II Symfonia na orkiestrę smyczkową i trąbkę [25']
Pokaż minione koncerty
Więcej Kup bilet Kameralne
Debiuty w Filharmonii Narodowej
Georg Friedrich Händel - Sonata D-dur HWV 371 [11’] Arvo Pärt - Fratres [10'] Wolfgang Amadeus Mozart - Sonata G-dur KV 301 [14’] Przerwa [20'] Ignacy Zalewski - Mazurek Dmitrij Szostakowicz - Preludia op. 34 (wybór) Graciane Finzi - Impression tango Jules Massenet - Medytacja z opery Thaïs Béla Bartók - Rumuńskie tańce ludowe [6'] Rodion Szczedrin - W stylu Albeniza Astor Piazzolla - Escualo Georges Gershwin/Igor Frolov - Fantazja koncertowa na tematy z opery Porgy i Bess Gershwina
Czerwiec 2017
Więcej Kup bilet Kameralne
Koncert kameralny dyplomantów UMFC
Eduardo López-Chávarri - La muñeca baila Vicente Asencio - Danza valenciana Franz Liszt - VI Rapsodia węgierska Des-dur S. 244/6 [łącznie 15’] Dmitrij Szostakowicz / Dmitrij Cyganow - 4 Preludia op. 34 w transkrypcji na skrzypce i fortepian: nr 10 cis-moll, nr 15 Des-dur, nr 16 b-moll, nr 24 d-moll [łącznie 6’]
Max Bruch / Robin de Smet - Kol Nidrei [10’] Francis Poulenc - Sonata fletowa FP 164 [12'] Marcel Bitsch - Concertino na fagot i fortepian [4'] Henri Duparc - L’invitation au voyage (sł. Charles Baudelaire), Lamento (sł. Théophile Gautier), Soupir (sł. Sully Prudhomme) [łącznie 9']
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign