i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Wydawnictwa

Witold Rowicki in memoriam

Witold Rowicki był jednym z największych polskich dyrygentów, którego nazwisko nierozerwalnie łączy się z Filharmonią Narodową, jej tradycją i stałą obecnością na najważniejszych estradach koncertowych świata. 

Wydawnictwo Witold Rowicki in memoriam zawiera CD z nagraniem jednego z ponad 300 koncertów, jakie Mistrz poprowadził podczas 44 tournée odbytych z Orkiestrą Symfoniczną FN (3.04. 1967, Town Hall w Huddersfield) oraz DVD z filmem dokumentalnym o Dyrygencie Cień pod kamieniem w reżyserii Tomasza Dobrowolskiego i z zarejestrowaną dla Polskiego Radia rozmową, jaką przeprowadziła z Witoldem Rowickim Anna Skulska w 1987 roku.

Wydawca: Filharmonia Narodowa w Warszawie
Redakcja i opracowanie: Maria Bychawska
Projekt graficzny: Marcin Rustecki
Warszawa 2014

Pobierz książkę w formacie pdf

Karol SZYMANOWSKI - IV Symfonia Koncertująca op. 60 na fortepian i orkiestrę - Część I
Orkiestra FN, Witold ROWICKI - dyrygent, Jan EKIER - fortepian - nagranie pochodzi z płyty CD dołączonej do wydawnictwa Witold Rowicki in memoriam.

 

60 lat Chóru Filharmonii Narodowej 1953 - 2013

Chór Filharmonii Narodowej, zaliczany do grona najlepszych zespołów tego typu na świecie, przez 60 lat swego istnienia, dzięki wielu wspaniałym osiągnięciom, godnie wpisuje się w ponad 100-letnią historię Filharmonii w Warszawie.

Wydawca: Filharmonia Narodowa w Warszawie
Redakcja: Maria Bychawska
Projekt i opracowanie graficzne: Tadeusz Kazubek
Warszawa 2013

Pobierz ksiażkę w formacie pdf

 

Warszawska Filharmonia Narodowa na pięciu kontynentach

„Warszawska Filharmonia Narodowa na pięciu kontynentach" to owoc ponad 35-letniej pracy byłego wieloletniego dyrektora Filharmonii Narodowej - Mariana Gołębiowskiego. 640-stronicowy album zawiera pełną dokumentację wszystkich zagranicznych koncertów Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej w latach 1951 2009, w skład której wchodzą szczegółowe dane o wykonawcach, repertuarze i miejscach 1372 koncertów Orkiestry podczas 128 tournée oraz ponad 300 koncertach Chóru Filharmonii Narodowej.

Album ozdobiony jest licznymi barwnymi reprodukcjami plakatów oraz fotografiami przedstawiającymi muzyków podczas prób, koncertów, a także w chwilach wolnych od zajęć. Dopełnienie strony dokumentacyjnej książki stanowią Zapiski melomana - kronikarskie wspomnienia Autora, współorganizatora i uczestnika niemal połowy podróży koncertowych Orkiestry FN - dotyczące „wydarzeń zagranicznych ciekawych, zwykłych, zabawnych, tragicznych, dobrych lub złych, ale zawsze filharmonicznych". Intrygujące tytuły esejów zachęcają do zapoznania się z ich treścią.

Fragmenty książki w formacie pdf:
Spis treści
9 tournee
Cleveland

Wydawca: Filharmonia Narodowa w Warszawie
Redakcja: Maria Bychawska
Projekt i opracowanie graficzne: Marcin Rustecki
Warszawa 2010

Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu firmy Polkomtel S.A. - operatora sieci Plus.

100 lat Filharmonii w Warszawie. 1901 - 2001

Pierwsza gruntowna publikacja dotycząca stuletniej historii Filharmonii w Warszawie. 

Na tę pozycję czekało wielu melomanów. W 14 esejach pióra wybitnych polskich historyków, muzykologów i krytyków muzycznych można znaleźć informacje zarówno o historii budynku, o artystach w nim występujących, jak i zasługach Filharmonii dla upowszechniania kultury muzycznej. Bogatej treści towarzyszy piękna szata graficzna i niezwykle cenne, nierzadko pierwszy raz publikowane zdjęcia. Publikacja ta została wydana dzięki pomocy Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga.

Wydawca: Filharmonia Narodowa w Warszawie
Studia pod redakcją Marii Bychawskiej i Henryka Schillera
Projekt i opracowanie graficzne: Maciej Buszewicz
Warszawa 2001

 

 

 

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign