i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Transmisje online w sezonie 2018/2019

Harmonogram transmisji internetowych naszych koncertów
Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej / korepetytorzy pianiści

Ewa Wilczyńska

Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie (1991 - dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki; 1993 - dyplom na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Filii w Białymstoku, specjalność fortepian).

Od 1991 roku jest korepetytorem-pianistą w Chórze Filharmonii Narodowej w Warszawie, z którym odbyła liczne tournée koncertowe. Współpracowała ponadto w charakterze pianisty-akompaniatora z Warszawskim Chórem Chłopięcym i Męskim prowadzonym przez Krzysztofa Kusiela-Moroza - występowała z tym zespołem w Japonii (1999, 2003), Niemczech (2000, 2002) i Norwegii (2002). Koncertowała także z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, realizując partie fortepianu w wielu dziełach symfonicznych i wokalno-instrumentalnych; brała udział w festiwalach muzyki współczesnej Warszawska Jesień oraz Forum Lutosławskiego.

Obok ożywionej działalności artystycznej Ewa Wilczyńska zajmuje się również pracą naukową i pedagogiczną. Jest autorką publikacji z zakresu teorii muzyki - kształcenia słuchu, docentem tej specjalności w macierzystej uczelni oraz nauczycielem dyplomowym w średniej szkole muzycznej. Jako pracownik Filharmonii narodowej otrzymała w 2003 roku odznakę "Zasłużony Działach Kultury" a w roku 2011 - Medal Srebrny za Długoletnią Służbę. 

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign