i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Kameraliści Filharmonii Narodowej - Instrumenty Dęte / obój

Aleksandra Rojek

Naukę gry na oboju rozpoczęła w wieku 14 lat pod kierunkiem Marzeny Jaremko. W 2000 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia muzyczne. Studiowała w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Stanisława Malikowskiego (dyplom z wyróżnieniem, 2005). Swoje umiejętności doskonaliła u takich oboistów, jak Jean-Louis Capezzali, Jérôme Guichard, Stefan Schilli, Ingo Goritzki, Diethelm Jonas, Volker Braun.

Jest laureatką konkursów muzycznych – otrzymała m.in. nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Obojowo-Fagotowym w Łodzi (2005), brała udział w międzynarodowych konkursach obojowych w Belgradzie (2001) i Tokio (2003), ARD-Wettbewerb w Monachium (2007, 2008) oraz została zakwalifikowana do Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Genewie (2010).

Prowadzi ożywioną działalność artystyczną, zarówno jako solistka, jak i kameralistka. Współpracowała z takimi orkiestrami, jak Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, Sinfonia Viva (m.in. wyróżnione Złotą Płytą wspólne nagrania muzyki filmowej Krzysztofa Komedy i Waldemara Kazaneckiego). W latach 2003-2004 była członkiem European Union Youth Orchestra. W 2003 roku rozpoczęła pracę w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Narodowej, a od 2004 współpracuje z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej.

Zespoły artystyczne
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign