i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Inauguracja sezonu artystycznego 2018/2019

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk, Seong-Jin Cho
5.10, piątek, 19:30
6.10, sobota, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Harmonogram transmisji internetowych naszych koncertów
w nowym sezonie

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Kameraliści Filharmonii Narodowej - Instrumenty Dęte / Oboje

Piotr Lis

Piotr Lis jest oboistą, solistą Orkiestry Filharmonii Narodowej. Współpracę z Orkiestrą rozpoczął w 2007 roku będąc jeszcze studentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie  Stanisława Malikowskiego. Kształcił się także pod kierunkiem Jean-Louis Capezzali'ego i Jerome'a Guicharda w Conservatoire National Superieur de Musique et Danse de Lyon oraz Diethelma Jonasa w Musikhochschüle w Lubece.

Zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych w Bydgoszczy (2004), III nagrodę na XXVII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu (2003), zajął I miejsce (trio stroikowe) oraz GRAND PRIX wszystkich kategorii w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie (2005). W 2009 uzyskał tytuł półfinalisty 9. Międzynarodowego Konkursu Obojowego w Karuizawie (Japonia).

Współpracuje z czołowymi orkiestrami polskimi, takimi jak Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Polska Orkiestra Radiowa. Jesienią 2011 roku ukazała się jego pierwsza płyta nagrana z organistą Jakubem Kwintalem zawierająca utwory francuskich kompozytorów XX i XXI w. (Alain, Messiaen, Langlais, Litaize, Hakim).

Zespoły artystyczne
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign