i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Kameraliści Filharmonii Narodowej - Instrumenty Dęte / Oboje

Piotr Lis

Piotr Lis jest oboistą, solistą Orkiestry Filharmonii Narodowej. Współpracę z Orkiestrą rozpoczął w 2007 roku będąc jeszcze studentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie  Stanisława Malikowskiego. Kształcił się także pod kierunkiem Jean-Louis Capezzali'ego i Jerome'a Guicharda w Conservatoire National Superieur de Musique et Danse de Lyon oraz Diethelma Jonasa w Musikhochschüle w Lubece.

Zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych w Bydgoszczy (2004), III nagrodę na XXVII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu (2003), zajął I miejsce (trio stroikowe) oraz GRAND PRIX wszystkich kategorii w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie (2005). W 2009 uzyskał tytuł półfinalisty 9. Międzynarodowego Konkursu Obojowego w Karuizawie (Japonia).

Współpracuje z czołowymi orkiestrami polskimi, takimi jak Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Polska Orkiestra Radiowa. Jesienią 2011 roku ukazała się jego pierwsza płyta nagrana z organistą Jakubem Kwintalem zawierająca utwory francuskich kompozytorów XX i XXI w. (Alain, Messiaen, Langlais, Litaize, Hakim).

Zespoły artystyczne
Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign