i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Koncert symfoniczny

OFN / Shelley / van Kesteren

piątek, 24.11, 19:30
sobota, 25.11, 18:00

Szczegóły

Po prostu... Filharmonia!

Projekt 2: Gdy mniej znaczy więcej – kameralistyka przełomu XIX i XX wieku

6 i 7 grudnia

Szczegóły

Transmisje online w sezonie 2017/2018

Harmonogram transmisji

Najbliższe koncerty
już 16 i 17 grudnia!

Szczegóły

Sylwestrowa noc w Filharmonii Narodowej

OFN / Kaspszyk / Koutcher
Koncert, bal i poczęstunek

31.12, od godz. 21:30

Szczegóły

Kameraliści Filharmonii Narodowej / fortepian

Grzegorz Gorczyca

Pianista i kameralista. Studiował grę na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Bronisławy Kawalli (dyplom w 1995 roku) oraz kameralistykę pod kierunkiem Andrzeja Guza. Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Tatianę Szebanową, Andrzeja Jasińskiego i Wiktora Mierżanowa. W 1993 roku został laureatem Europejskiego Konkursu im. Claude'a Kahna w Paryżu. Jako solista współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju, pod dyrekcją m.in. Jacka Bonieckiego, Jerzego Salwarowskiego, Antoniego Wita, Phillipa Ellisa, Mirosława Jacka Błaszczyka, Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego i Renato Rivolty. Występował w Austrii, Finlandii, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Japonii i Stanach Zjednoczonych.

W roku 1997 artysta nawiązał współpracę z wiolonczelistą Rafałem Kwiatkowskim, z którym rok później zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Duetów w Kuhmo (Finlandia) oraz odbył w 2000 roku tournée po Japonii, występując z recitalem m.in. w słynnej Suntory Hall w Tokio. Duet koncertuje na festiwalach w kraju (m.in. w Dusznikach Zdroju, Radziejowicach, Antoninie, Tarnowie, Łańcucie oraz podczas „Brawo Maestro” w Kąśnej Dolnej), a także za granicą: w Niemczech (lipski Gewandhaus, Usedomer Musik Festival), Finlandii (Kuhmo Chamber Music Festival) i we Francji. Ma na swym koncie nagrania radiowe i telewizyjne w Polsce, Niemczech oraz Finlandii.

W maju 2011 roku Grzegorz Gorczyca wziął udział w światowym prawykonaniu i nagraniu na płytę CD koncertu na puzon, fortepian i orkiestrę smyczkową Jerzego Fitelberga (Andrzej Sienkiewicz - puzon, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Adam Słowiński – dyrygent). W 2002 roku objął stanowisko pianisty w Orkiestrze Filharmonii Narodowej. Jest także wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign