i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Program sezonu 2018/2019

Repertuar nowego sezonu FN
już dostępny na naszej stronie!

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Kameraliści Filharmonii Narodowej / fortepian

Grzegorz Gorczyca

Pianista i kameralista. Studiował grę na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Bronisławy Kawalli (dyplom w 1995 roku) oraz kameralistykę pod kierunkiem Andrzeja Guza. Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Tatianę Szebanową, Andrzeja Jasińskiego i Wiktora Mierżanowa. W 1993 roku został laureatem Europejskiego Konkursu im. Claude'a Kahna w Paryżu. Jako solista współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju, pod dyrekcją m.in. Jacka Bonieckiego, Jerzego Salwarowskiego, Antoniego Wita, Phillipa Ellisa, Mirosława Jacka Błaszczyka, Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego i Renato Rivolty. Występował w Austrii, Finlandii, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Japonii i Stanach Zjednoczonych.

W roku 1997 artysta nawiązał współpracę z wiolonczelistą Rafałem Kwiatkowskim, z którym rok później zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Duetów w Kuhmo (Finlandia) oraz odbył w 2000 roku tournée po Japonii, występując z recitalem m.in. w słynnej Suntory Hall w Tokio. Duet koncertuje na festiwalach w kraju (m.in. w Dusznikach Zdroju, Radziejowicach, Antoninie, Tarnowie, Łańcucie oraz podczas „Brawo Maestro” w Kąśnej Dolnej), a także za granicą: w Niemczech (lipski Gewandhaus, Usedomer Musik Festival), Finlandii (Kuhmo Chamber Music Festival) i we Francji. Ma na swym koncie nagrania radiowe i telewizyjne w Polsce, Niemczech oraz Finlandii.

W maju 2011 roku Grzegorz Gorczyca wziął udział w światowym prawykonaniu i nagraniu na płytę CD koncertu na puzon, fortepian i orkiestrę smyczkową Jerzego Fitelberga (Andrzej Sienkiewicz - puzon, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Adam Słowiński – dyrygent). W 2002 roku objął stanowisko pianisty w Orkiestrze Filharmonii Narodowej. Jest także wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign