i
Legenda
1
Organizacja FN
2
Współorganizacja
3
Organizator zewnętrzny
4
Koncert poza siedzibą
Zobacz repertuar

Inauguracja sezonu artystycznego 2018/2019

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk, Seong-Jin Cho
5.10, piątek, 19:30
6.10, sobota, 18:00

Więcej...

Transmisje online

Harmonogram transmisji internetowych naszych koncertów
w nowym sezonie

Więcej...

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Dyrektor Artystyczny FN
JACEK KASPSZYK

Więcej...

Chór Filharmonii Narodowej

Dyrektor Chóru
Bartosz Michałowski

Więcej...

Kameraliści Filharmonii Narodowej / fortepian

Grzegorz Gorczyca

Pianista i kameralista. Studiował grę na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Bronisławy Kawalli (dyplom w 1995 roku) oraz kameralistykę pod kierunkiem Andrzeja Guza. Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Tatianę Szebanową, Andrzeja Jasińskiego i Wiktora Mierżanowa. W 1993 roku został laureatem Europejskiego Konkursu im. Claude'a Kahna w Paryżu. Jako solista współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju, pod dyrekcją m.in. Jacka Bonieckiego, Jerzego Salwarowskiego, Antoniego Wita, Phillipa Ellisa, Mirosława Jacka Błaszczyka, Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego i Renato Rivolty. Występował w Austrii, Finlandii, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Japonii i Stanach Zjednoczonych.

W roku 1997 artysta nawiązał współpracę z wiolonczelistą Rafałem Kwiatkowskim, z którym rok później zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Duetów w Kuhmo (Finlandia) oraz odbył w 2000 roku tournée po Japonii, występując z recitalem m.in. w słynnej Suntory Hall w Tokio. Duet koncertuje na festiwalach w kraju (m.in. w Dusznikach Zdroju, Radziejowicach, Antoninie, Tarnowie, Łańcucie oraz podczas „Brawo Maestro” w Kąśnej Dolnej), a także za granicą: w Niemczech (lipski Gewandhaus, Usedomer Musik Festival), Finlandii (Kuhmo Chamber Music Festival) i we Francji. Ma na swym koncie nagrania radiowe i telewizyjne w Polsce, Niemczech oraz Finlandii.

W maju 2011 roku Grzegorz Gorczyca wziął udział w światowym prawykonaniu i nagraniu na płytę CD koncertu na puzon, fortepian i orkiestrę smyczkową Jerzego Fitelberga (Andrzej Sienkiewicz - puzon, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Adam Słowiński – dyrygent). W 2002 roku objął stanowisko pianisty w Orkiestrze Filharmonii Narodowej. Jest także wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Filharmonia Narodowa
Pobierz aplikację
Prawa autorskie © 2016 Filharmonia Narodowa Realizacja: ActiveDesign