Odsłonięcie popiersia Maestro Kazimierza Korda Filharmonia Narodowa

Odsłonięcie popiersia Maestro Kazimierza Korda

29.04 o 19:00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie popiersia Maestro Kazimierza Korda w pierwszą rocznicę śmierci Artysty.

Zapraszamy na uroczystość przed koncertem symfonicznym 29 kwietnia, na godz. 19:00 do Sali Balowej (poziom parteru Sali Koncertowej).

Rzeźba autorstwa Czesława Dźwigaja powstała z inicjatywy i dzięki staraniom rodziny, państwa Zofii i Antoniego Witów oraz Filharmonii Narodowej.

Czesław Dźwigaj (ur. 1950)
Studia ukończył na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na której uzyskał wszystkie stopnie kariery naukowej. Do roku 2019 prowadził Pracownię Rzeźby w Ceramice.
Jest laureatem wielu nagród, m.in. Złotego Medalu i I miejsca na Biennale im. Dantego w Rawennie oraz Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2018). W dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt pomników zrealizowanych na wszystkich kontynentach świata, a także szereg całościowych realizacji wnętrz sakralnych, polichromii i witraży. Brał udział w setkach wystaw zbiorowych, miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych.
Jest autorem 82 pomników poświęconych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za granicą (Stany Zjednoczone, Kanada, Argentyna, Niemcy, Włochy, Portugalia, Francja, Litwa, Rumunia), jak również w Polsce takich rzeźb, jak Grudzień '70 w Szczecinie, Henryk Sienkiewicz w Rzymie i Szczawnicy, Zygmunt August w Augustowie, Ksiądz Piotr Skarga w Krakowie, Nikifor w Krynicy-Zdroju i wiele innych.